Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Nükleere Harcanan Bütçede Tarihi Rekor

İki yılda toplam 250 milyon TL harcayan Nükleer Düzenleme Kurumu, sadece Temmuz’da 177 milyon liralık harcamaya imza attı.

yapi.com.tr
Nükleere Harcanan Bütçede Tarihi Rekor

Türkiye’de nükleer enerji sektöründeki faaliyetler ile radyasyonla ilgili tesis ve faaliyetleri düzenlemek ve denetlemekle görevli Nükleer Düzenleme Kurumu, henüz herhangi bir aktif nükleer enerji santralinin olmamasına rağmen bütçede dev bir kara deliğe dönüştü.

BirGün’de yer alan habere göre; 2018 yılından bu yana tüm uyarılara ve itirazlara rağmen faaliyetlerini sürdüren Nükleer Düzenleme Kurumu, enerji açığını kapatmak bir yana, bütçede mali açıklara neden oluyor.

Üç yıldır Maliye Bakanlığı, Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından harcamaları incelenen kurum, bu yıl en yüksek harcamasını yaptı, düzenleyici ve denetleyici çok sayıda önemli kurumun yaptığı harcamayı geride bıraktı.

Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre, 2019’un tamamında 95 milyon TL harcayan Nükleer Düzenleme Kurumu, geçen yıl ise 147 milyon TL harcadı. İki yılda yaklaşık 250 milyon TL harcayan kurum, bu yıl ise tüm rekorları kırdı. Harcama rakamlarına göre, Nükleer Düzenleme Kurumu, bu yılın sadece yedi ayında, iki yılda yaptığı harcamaların toplamına neredeyse yetişerek 211 milyon TL harcadı. Nükleer Düzenleme Kurumu’nun Temmuz ayında yaptığı 177 milyon TL’lik harcama da rekor olarak kayıtlara geçti. Kurumun henüz aktif bir nükleer santrala sahip olmayan Türkiye’de bu harcamayı ne için yaptığı ise bilinmiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nukleere-harcanan-butcede-tarihi-rekor_186697.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!