Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

O Binaların Yüzde 98'i Ruhsatsız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Beyoğlu'nda riskli ilan edilen altı mahalledeki yapıların yüzde 98’inden fazlasının ruhsatsız olduğunu bildirdi.

yapi.com.tr
O Binaların Yüzde 98'i Ruhsatsız

ANKA'nın haberine göre, CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin soru önergesinde Beyoğlu'nda altı mahallenin riskli alan ilan edilmesine yönelik Bakanlar Kurulu kararının gerekçesini sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, İstanbul İli, Beyoğlu İlçesi, Fetihtepe, Kaptanpaşa, Keçecipiri, Piripaşa, Piyelapaşa ve Kulaksız mahallelerinde bulunan riskli alana ilişkin riskli alana ait hazırlanan teknik raporda, alanda 5 bin 561 adet bina ve 24 harabe halinde, yıkılmış vb. yapı ve toplam 5 bin 585 adet yapının 63 adedinin ruhsatlı olduğunu belirtti.

Özhaseki alan bütünündeki yapıların yüzde 98’inden fazlasının ruhsatsız olduğunu ve 24 bin adet bağımsız birimin bulunduğu,nu mevcut yapıların inşa edildikleri zamanın mevzuatı dikkate alınmadan yapılmış olduğunu ve geçen zaman içinde de ekonomik ömürlerini tamamladığının belirtildiğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/o-binalarin-yuzde-98i-ruhsatsiz_151535.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!