Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

O Gişeler Kalkmazsa Kavşağımızı Açmayız

TOKİ Başkanı Bayraktar’ın ısrarı sonuç verirse, Bahçeşehir, Esenyurt, Boğazköy, Hadımköy gibi bölgelerde yaşayanlar, evden işe, işten eve gidip dönerken otoyol parası ödemekten kurtulacak...

Hürriyet Gazetesi/Vahap MUNYAR
1


oplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanvekili Erdoğan Bayraktar, 1.5-2 yıl kadar önce Hürriyet’i ziyaret ettiğinde, büyük projelerinin olduğu bölgelerde trafik sorununu çözecek planını anlatmıştı:

"Örneğin İstanbul Halkalı ve Bahçeşehir’de çok güzel kavşaklar yapacağız. Bizim konut projelerimizle büyüyen iki bölgenin artacak trafik sorununu o kavşaklarla çözeceğiz."

Aradan geçen sürede TEM’in Mahmutbey gişelerine yakın bölgesinde Halkalı köprülü kavşağı tamamlandı, bağlantı yollarının yapımı sürüyor. Bahçeşehir’e Ispartakule’den bağlanacak iki büyük kavşağın da üç ay sonra bitmesi öngörülüyor.

TOKİ, bir yandan bu köprülü kavşakları yaparken, diğer taraftan Erdoğan Bayraktar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a art arda raporlar sundu: "Sayın Başbakanım, İstanbul Mahmutbey’deki gişelerin artık kalkması gerekiyor. O gişeler belki Hadımköy’den de daha ileri gitmeli."

TOKİ’nin Başbakan nezdinde yaptığı bu girişim karşısında Karayolları Genel Müdürlüğü de boş durmadı: "Mahmutbey-Bahçeşehir-Hadımköy hattı, otoyol gelirimizin en yüksek olduğu bölgedir. Gişelerin Hadımköy’den daha ileri gitmesi, gelirlerimizi düşürür."

Erdoğan Bayraktar, fırsat buldukça Başbakan’a ısrarlı şekilde "o kişeler kalkmalı" raporları sundu, raporların sayısı 10’u buldu: "Gişelerin Mahmutbey’de olması artık trafiği çok olumsuz etkiliyor. O gişeler yüzünden trafikte uzun süre bekleyen araçların yaktığı benzini-motorini düşünün."

Geçen akşam Erdoğan Bayraktar’la iftarda buluştuk. TOKİ’nin yeni dönem planlarını, konut sayısını 240 binden 500 bine nasıl çıkaracaklarını konuşurken, yapımını üstlendikleri köprülü kavşaklardan da söz etti. TOKİ’nin tamamladığı veya yapımı süren köprülü kavşak sayısı 8’i bulmuş.

Bayraktar, Bahçeşehir’e Ispartakule’den bağlanacak köprülü kavşak konusunda çok iddiladı: "Tamamlandığında o bölgede yaşayanlar yaptığımız kavşağın farkını anlayacak."

Bayraktar’a "Şimdi Bahçeşehir bölgesine giriş için iki farklı gişe mi olacak?" diye sordum, diyalogumuz şöyle sürdü:

- Biz yeni köprülü kavşağa gişe falan koymuyoruz...

- Yani?

- Çünkü gişeler kalkacak...

- Karayolları Genel Müdürlüğü karşı çıkmıyor mu? Çünkü, TEM’in en canlı çalıştığı bölge orası...

- Olabilir... Karayolları karşı çıksa da biz Sayın Başbakan’ı ikna ettiğimizi düşünüyoruz... Hem sağlıklı bir alternatif yolunuz yoksa, insanları paralı yola mahkum edemezsiniz...

- Ya son anda Karayolları Genel Müdürlüğü sizden daha baskın çıkarsa?

- O zaman gerekirse yaptığımız kavşağı açmayız...

TOKİ Başkanı Bayraktar’ın ısrarı sonuç verirse, Bahçeşehir, Esenyurt, Boğazköy, Hadımköy gibi bölgelerde yaşayanlar, evden işe, işten eve gidip dönerken otoyol parası ödemekten kurtulacak...

Ispartakule köprülü kavşakları devreye gireceği zaman gişelerin kalkıp kalkmadığını anlayacağız...

http://www.yapi.com.tr/haberler/o-giseler-kalkmazsa-kavsagimizi-acmayiz_56622.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • gereken biran önce yapılsa da vatan cad başlayan trafik işkencesi bitse artık yetkililer seyretmeyin artık icraat yapın lütfen YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!