Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ODC İnşaat, Yurtdışında da Depreme Dayanıklı Ev Yapacak

Amerikan teknolojisini Türkiye'ye getiren ODC İnşaat, Türkiye'nin yanında Türk cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Afganistan'ın da aralarında bulunduğu ül

Dünyab>Amerikan teknolojisini Türkiye'ye getiren ODC İnşaat, Türkiye'nin yanında Türk cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Afganistan'ın da aralarında bulunduğu ülkelerde depreme dayanıklı binalar inşaa edecek.
American Home Industries firmasıyla yapılan işbirliğiyle ABD'li firmanın Türkiye ve bölge temsilcisi olduklarını ifade eden ODC İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet M. Ekinciler, ithal ettikleri hafif çelik konstrüksyon ile yurtiçi ve yurtdışında ilk etapta konut ve villa projeleri yapacaklarını söyledi. Hafif çelik yapı teknolojisini Ömerlipark Villaları Projesi'nde uygulayama başladıklarını kaydeden Ekinciler, "Ülkemizin yüzde 92'si deprem bölgesinde. California'dan ithal edilen malzemeyle depreme dayanıklı konutlar yapıyoruz. ABD'li firmayla işbirliği yaptıktan sonra `elimizi taşın altına koyalım' dedik. İlk projeye start verdik" dedi. İstanbul'un ardından getirdikleri teknolojiyi Ankara, Bodrum gibi illerde de uygulamak için fizibilite çalışmalarına başladıklarını anlatan Ekinciler, önümüzdeki yıldan itibaren yurtdışı ihalelere girmeye başlayacaklarını belirtti.

Ömerlipark'a 10 milyon dolar yatırım

Ömerli'de 435 dönüm arazi üzerine 34 villa inşaatı yapacaklarını kaydeden Ekinciler, yaklaşık 10 milyon dolara malolacak projenin 2003 yılında tamamlanacağını söyledi. Projedeki villa sayısının artabileceğini ifade eden Ekinciler, Ömerli'de arsa sahipleriyle görüşmelerin yapıldığını belirtti. Önümüzdeki yıldan itibaren en az 50 konutlu projelere başlamayı hedeflediklerini kaydeden Ekinciler, "Çelik mukavemeti, esnekliği ve hafifliğiyle depreme en dayanıklı inşaat malzemesidir. Aldığı darbelere karşı koyan, kırılmadan hafif deformasyonlarla darbeye adapte olan bir malzemedir. Çelik betonarmeye göre yüzde 50 hafif olduğu için depremden daha az etkilenir. Biz getirdiğimiz bu projeyi villaların ardından konutlarda uygulamaya başlayacağız" diye konuştu.

Bu yıl inşaatına başlanan villaları mayıs ayından itibaren satışa çıkarttıklarını da ifade eden Ömerlipark Villaları Satış ve Pazarlama Müdürü Kaan Borucuoğlu ise projenin yüzde 20'sinin satıldığını söyledi. 3 tip villa fiyatının 269 bin 500 dolar ile 495 bin dolar arasında değiştiğini anlatan Borucuoğlu, Garanti Bankası'yla yapılan işbirliğiyle 60 aya kadar düşük faizli vade sağlandığını ve ilk 48 ay sıfır vade uygulamasının bulunduğunu kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/odc-insaat-yurtdisinda-da-depreme-dayanikli-ev-yapacak_2515.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!