Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ODE Yalıtım Yılın İlk Yarısında Büyüdü

Pandemi sürecine rağmen üretime, yatırıma ve Ar-Ge çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyleyen ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, güçlü büyüme trendlerinin yılın ikinci yarısında da devam ettiğini belirtti.

yapi.com.tr
ODE Yalıtım Yılın İlk Yarısında Büyüdü

ODE Yalıtım, kuruluşunun 35’inci yılında istikrarlı büyüme çizgisini sürdürüyor. Yılın ilk altı ayında çift haneli büyüme rakamlarına ulaşan, su yalıtım ürünlerinde ise yüzde 38’lik büyüme gerçekleştiren ODE Yalıtım, ihracat pazarı ağına eklediği yeni ülkelerle birlikte dünya markası olma hedefine de bir adım daha yaklaştı.

 

 

“Güçlü büyüme trendimizi ikinci yarıda da sürdürüyoruz”
Yılın ilk yarısına dair bir değerlendirmede bulunan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, pandemi sürecine rağmen büyümeye devam ettiklerine dikkat çekti. Bu sonucun, uzun süreli bir planlamanın neticesi olduğunu söyleyen Turan, “ODE Yalıtım olarak 35’inci kuruluş yıl dönümümüz olan 2020 yılında, pandemi sürecine rağmen büyümeye devam ettik ve çift haneli büyüme rakamlarına ulaştık. Su yalıtımı alanında ise yüzde 38 artışla çok ciddi bir büyüme sağladık. Bu başarıda, kuruluşumuzdan itibaren zorlu dönemlerde dahi hedeflerimize ulaşmamızı sağlayan kurum kültürümüz, çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve stratejimiz etkili oldu. Pandeminin olağanüstü koşullarına rağmen planlarımızı değiştirmeden faaliyetlerimize devam ettik. Bununla birlikte ödeme koşulları, lojistik gibi pek çok konuda bayilerimizin yanında yer alarak bu dönemi hep birlikte atlatmayı önceliğimiz olarak gördük. Güçlü büyüme trendimiz yılın ikinci yarısında da devam ediyor. Modernizasyon, kapasite artırımı ve Ar-Ge’ye yönelik yatırımlarımızla sektörümüze, paydaşlarımıza ve ekonomimize yönelik katkımızı bundan sonra da sürdüreceğiz” dedi.

“Sektördeki ihracatın yüzde 20’si ODE’ye ait”
Türkiye yalıtım malzemeleri sektörünün en önemli ihracatçılarından biri olduklarını hatırlatan Orhan Turan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Yalıtım alanında ülkemizin adını tüm dünyaya duyurmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yılın ilk yarısında Benin, Moğolistan, Etiyopya, Malta ve Vietnam’ı da pazar ağımıza ekleyerek ihracat yaptığımız ülke sayısını toplamda 75’in üzerine taşıdık. MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika), Doğu Avrupa, Batı Avrupa ve CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) bölgelerindeki gücümüzü Batı Avrupa ve Güney Amerika pazarlarına da taşıyarak dünya markası olma hedefimize daha da yaklaşmayı hedefliyoruz.”

 

 

Su yalıtımındaki katma değerli ürünlerle prestijli projelerde ODE imzası
ODE’nin su yalıtımı alanındaki yüzde 38’lik büyümesinde, geliştirdiği katma değerli ürün ve hizmetler etkin rol üstlendi. Geçen yıl piyasaya sürülen uzun ömürlü ve uygulaması kolay Epikon Membran serisi bu ürünlerden biri. Epikon Membran serisi ile birlikte “SafeZone” adı verilen garanti sistemi hayata geçirildi. Bu kapsamda, 10 bin metrekarenin üzerindeki projelerde kullanılan Epikon Membran serisi ürünlere 15 yıl garanti uygulanıyor.

Su yalıtımı ürünleriyle Türkiye’de ve dünyanın pek çok bölgesinde prestijli projelerde yer alan ODE Yalıtım, bu alandaki başarısını yılın ilk yarısında da sürdürdü ve kamu binalarından askeri tesislere, otellerden finans merkezlerine uzanan çok sayıda projenin çözüm ortağı oldu.

KOD 2020 odağında yenilikçi ürün ve hizmetler
ODE Yalıtım, yılın ilk yarısında çalışanlarına ve paydaşlarına değer katan projelerine de devam etti. Bu yıl itibarıyla K’si Kurum İçi Girişimcilik, O’su Operasyonel Mükemmellik, D’si ise Dijital Dönüşüm’ü temsil eden KOD 2020’yi devreye alan ODE Yalıtım, üretim ve hizmet süreçlerini bu strateji doğrultusunda şekillendiriyor. Pandemi ile birlikte hız kazanan bu sürecin bir ürünü olarak, inşaat projeleri için en uygun su yalıtımı çözümlerini dakikalar içerisinde bir araya getiren online sistem seçim aracı ODE Select devreye alındı. Uygulama, mimarlar, tasarımcılar, danışmanlar, müşavirler ve uygulamacıların işlerini kolaylaştırıyor.

Yalıtım bilincinin gelişmesi için de çeşitli çalışmalar yürüten ODE Yalıtım, 2016 yılında sektörün ilk Kurumsal Sosyal Sorumluluk raporunun ardından bu yıl ikinci raporunu yayımlayarak faaliyetlerini şeffaf bir şekilde paylaşmaya devam etti. Paydaşları için değer yaratmaya odaklanan ODE Yalıtım ayrıca, pandemi döneminde yayınlamaya başladığı, tecrübe ve bilgi birikimini yansıtan çeşitli yayınları sektör ile paylaşmaya önümüzdeki süreçte de devam edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ode-yalitim-yilin-ilk-yarisinda-buyudu_181452.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!