Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Tarihi Mescidin Restorasyon...

Ödemiş Belediyesi Tarihi Kentte Ödüllü

Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği, "6. Tarih ve Kültürel Mirası Koruma Projesi ve uygulamalarını Özendirme Yarışması"nda, Ödemiş Belediyesi’ne ödül geldi. Geçen yıl 26 belediyenin 43 çalışmasıyla katıldığı yarışmada, Ödemiş’in, "İbrahim Hakkı Ayvaz Kent Müzesi ve Bedia Akartürk Sanat Müzesi" ile "Yıldız Oteli ve Keçecizade Hanı Projesi" ödüle

Hürriyet Gazetesi
Ödemiş Belediyesi Tarihi Kentte Ödüllü

arihi Kentler Birliği’nin düzenlediği, "6. Tarih ve Kültürel Mirası Koruma Projesi ve uygulamalarını Özendirme Yarışması"nda, Ödemiş Belediyesi’ne ödül geldi.

Geçen yıl 26 belediyenin 43 çalışmasıyla katıldığı yarışmada, Ödemiş’in, "İbrahim Hakkı Ayvaz Kent Müzesi ve Bedia Akartürk Sanat Müzesi" ile "Yıldız Oteli ve Keçecizade Hanı Projesi" ödüle değer görüldü. İstanbul Mustafa Kemal Kültür Merkezi Çağdaş Sanat Galerisi’ndeki törende ödülü Başkan Bekir Keskin aldı.

Emeği geçenlere teşekkür

Keskin, Ödemiş’te düzenlediği basın toplantısında, ödülün alınmasında eski Başkan Mahmut Badem, mimarlar Nermin Pervan Kelesli ve Mehmet Başaranbilek, İmar Müdürü Mehmet İrtumur’un emeği geçtiğini bildirdi, şunları söyledi:

"Tarihi Yıldız Oteli’ni Kent Müzesi haline getirdik. Hemşehrilerimizden, ellerinde tarihi olarak Ödemiş’le ilgili ne varsa müzeye katkı vermesini bekliyoruz. Ödemiş’in kentsel kimliğine kavuşması için çok hızlı çalışmanın içerisine girdik. Eski Tekel ve lise binalarının restorasyonu, Yıldız Oteli ve Park Club’ün çevre düzenlemeleri ihalelerini yakında gerçekleştireceğiz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/odemis-belediyesi-tarihi-kentte-odullu_69292.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!