Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Mescidin Restorasyon Projesine Teşekkür Belgesi

"Tarihi Kentler Birliği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması" 2008 yılı değerlendirmelerinde Alanya Belediyesi, "Tophane Mahallesi Tarihi Mescit'in Restorasyon Projesi" çalışması ile kültürel değerlerin korunup yaşatılması konusundaki çalışmaları ve bu anlamda yarattığı bilinç için Teşekkür Belgesi almaya

yapi.com.tr
1 Tarihi Mescidin Restorasyon Projesine Teşekkür Belgesi

Alanya Belediyesi’nin de üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği, Tophane Mahallesi’ndeki tarihi mescidin restorasyon projesi için Alanya Belediyesi'ne teşekkür belgesi verdi.

Doğal, tarihsel ve kültürel mirasın korunması, özgün kimliğin yaşatılması yönünde başarılı çalışmaların ödüllendirildiği, "Tarihi Kentler Birliği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması" 2008 yılı değerlendirmelerinde, Alanya Belediyesi "Tophane Mahallesi Tarihi Mescit’in Restorasyon Projesi" çalışması ile kültürel değerlerin korunup yaşatılması konusundaki çalışmaları ve bu anlamda yarattığı bilinç için Teşekkür Belgesi almaya hak kazandı.

22-23-24 Mayıs 2009 tarihinde, İstanbul Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Tarihi Kentler Birliği Meclis Toplantısı ve ardından Mustafa Kemal Kültür Merkezi Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde yapılan ödül törenine Alanya Belediyesi adına Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu katıldı.

Yarışmada sergilenmeye değer görülen tüm eserler ile birlikte "Tophane Mahallesi Tarihi Mescit’in Restorasyon Projesi" de Mustafa Kemal Kültür Merkezi Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde sergileniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-mescidin-restorasyon-projesine-tesekkur-belgesi_69358.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Ne güzel düşünülmüş... ancak özendirmenin yanında yanlış yapanları da''frenlemek''için ; hatalarını ifşa etme yani uyarma işini de yapabilir misiniz acaba!... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!