Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ödenek Yetersizliği Yüzünden Buldan Deprem Konutları Bitmiyor

Denizli'nin Buldan İlçesi'nde geçen yıl temeli atılan 100'ün üzerindeki deprem konutunun, ödenek yetersizliği nedeniyle tamamlanamadığı bildirildi.

Zamanb>Denizli'nin Buldan İlçesi'nde geçen yıl temeli atılan 100'ün üzerindeki deprem konutunun, ödenek yetersizliği nedeniyle tamamlanamadığı bildirildi.

Buldan Kaymakamı Bilal Çelik, yaptığı açıklamada, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın, Buldan'da geçen yıl meydana gelen 5.6 şiddetindeki depremden sonra, binalarda ağır hasar tespit edilen Bölmekaya, Derbent, Bozalan ve Oğuz köylerinde deprem konutları yaptırılması kararı aldığını söyledi.

Bu çerçevede 100'ün üzerinde konutun temelinin atıldığını bildiren Çelik, ''âfet İşleri Genel Müdürlüğü, konut başına 17'şer milyar lira yardımda bulunacak ve vatandaşlar konutlarını kendileri yaptıracaktı. Müteahhitlerle anlaşıldı, konutların yapımına başlandı. Ancak, ödenek sıkıntısı bir türlü aşılamadı.'' dedi.

Şu ana kadar 200 milyar lira ödenek geldiğini, 200 milyar lira tutarındaki ikinci ödeneğin imza aşamasında olduğunu öğrendiklerini ifade eden Çelik, şöyle konuştu: “Bu para hemen gönderilse bile sorun çözülmeyecek. Çünkü müteahhitler hak edişlerinin çok üzerinde iş yaptı. Oğuz Köyü'nde 10 konut hemen hemen teslim aşamasında. Ancak, ödenek sıkıntısı aşılamadığı ve müteahhitler parasını alamadığı için konutlar bitirilemiyor.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/odenek-yetersizligi-yuzunden-buldan-deprem-konutlari-bitmiyor_18580.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!