Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı ve MSGSÜ Grafik Tasarım Bölümleri Domus Rehberinde

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı ve MSGSÜ Grafik Tasarım bölümleri, Domus Dergisinin, Aralık sayısı ekinde verilen "Avrupa'nın En İyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu 2013" (Europe's Top 100 Architecture and Design Schools 2013) rehberinde yer aldılar.

yapi.com.tr
ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı ve MSGSÜ Grafik Tasarım Bölümleri Domus Rehberinde

Mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarım, mimarlık tarihi, kuramı ve eleştirisi ve etkileşim tasarımı alanlarından toplam 100 okulu kapsayan rehberde; Türkiye'den iki okul yer aldı. Rehberde, 'endüstri ürünleri tasarımı' alanında ODTÜ, Avrupa'daki en iyi  31 okul arasında yer alırken; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) de 'grafik tasarım' alanında yer aldı. Rehberde listelenen okullar, işbirliği ağları, güçlü eğitimciler ve sıradışı öğrenci çalışmaları baz alınarak belirlendi. Yurt dışında okumak veya değişim programına katılmak isteyen öğrencilerin kendilerine en uygun programı seçmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bu rehber, her okulun kendine özgü özelliklerini, müfredat odağı, pedagojik kimlik ve eğitim ortamı bağlamında kıyaslama olanağı veriyor.

Rehbere ulaşmak için tıklayınız

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/odtu-endustri-urunleri-tasarimi-ve-msgsu-grafik-tasarim-bolumleri-domus-rehberinde_103733.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!