Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ofer ile Kutman’ın Aldığı Eski Fransız Tatil Köyünün Arazisi İmara Açıldı

Kuşadası Belediye Meclisi temmuz ayı olağan toplantısının ardından, eski Fransız tatil köyü arazisinin imara açılmasına tepkiler devam ediyor. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, eski Fransız tatil köyünün bulunduğu araziyle ilgili imar tadilatı talebi damgasını vurdu.

Zaman Gazetesi
Ofer ile Kutman’ın Aldığı Eski Fransız Tatil Köyünün Arazisi İmara Açıldı

Kuşadası Belediye Meclisi temmuz ayı olağan toplantısının ardından, eski Fransız tatil köyü arazisinin imara açılmasına tepkiler devam ediyor. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, eski Fransız tatil köyünün bulunduğu araziyle ilgili imar tadilatı talebi damgasını vurdu. Kamuoyunda aylardır tartışılan imar planı tadilatı, 15 kişilik belediye meclisi tarafından 7 ret oyuna karşılık 8 kabul oyuyla karara bağlandı. Böylece Kuşadası’nın en önemli doğal koyu, 12 katlı konut halinde apart oteller yapılacak şekilde imara açıldı.

Emekli Sandığı’na ait eski Fransız tatil köyü arazisi emsal 0.20 turizm imarlı olarak ihaleye çıkarılmış ve Kuşadası Limanı’nı da işleten Sami Ofer—Mehmet Kutman ortaklığı tarafından satın alınmıştı. Buraya önce gökdelen yapmak isteyen fakat kamuoyundan büyük tepki alan ortaklık, bu defa başka bir taleple belediye meclisine başvurmuştu. Ofer—Kutman ortaklığındaki Kuşadası Turizm Yatırımları şirketi tarafından yapılan imar plan tadilatı talebine göre, Kuşadası’nın gözbebeği olan ve 0.20 imarı bulunan eski Fransız tatil köyünün yerine yüzde 53 imar oranı talep edildi. Belediye Meclisi’nde kabul edilen yeni projeye göre Kuşadası’nın en güzel koyuna en az 12’şer katlı konutu da içeren apart oteller yapılacak.

Ege Bölgesi’nin en güzel koylarından bir tanesi olarak kabul edilen alanın beton yığını haline dönüştürüleceği görüşünde birleşen vatandaşlar belediye meclisinin verdiği karara tepki gösterdi. Vatandaşlar, Emekli Sandığı ihalesini kazanan Sami Ofer—Mehmet Kutman ortaklığındaki şirketin imar talebinin bu bölgenin turizm imarının bozulması anlamına geldiği görüşünde birleşiyorlar. Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Bülent Tokuçoğlu, belediye meclisinde alınan karara büyük tepki göstererek, bu kararla Türkiye’nin eski tatil köyünün bulunduğu Arslanburnu mevkiinin turizm imarının değiştiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ofer-ile-kutmanin-aldigi-eski-fransiz-tatil-koyunun-arazisi-imara-acildi_46924.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!