Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ofer, Kuşadası’nda Geri Adım Attı

Ofer, Kuşadası’nda Geri Adım Attı

NTVb>Global-Ofer ortaklığının hazırladığı Kuşadası tatil köyü projesi tepkiler üzerine geri çekildi. Kuşadası Belediyesi’ne, en yükseği 6 katlı otel ile çoğunluğu 1-2 katlı, ağaç boyunu geçmeyen yapılardan oluşan yeni proje sunulacak.

Ofer-Kutman ortaklığının, Özelleştirme İdaresi’nden aldığı eski Fransız tatil köyü arazisinde uygulamak istediği proje tepkilere neden oldu. Yüzde 85 oranındaki yapılaşma öngören proje artan tepkiler üzerine çekildi. Yerine en yükseği 6 katlı otel ve çoğunluğu 1-2 katlı, ağaç boyunu geçmeyen yapılardan oluşan diğer proje Kuşadası Belediye Meclisi’ne sunulacak.

Projede mevcut yeşil doku korunarak, hiçbirine zarar verilmeyecek. Bunun için ağaçlar tek tek sayılarak kayıt altına alındı. Onay için belediye meclis üyeleri, mimarlar odası ve Kuşadası Belediye İmar Komisyonu’nun ortak kararı gerekiyor. Onay halinde yatırım maliyeti 400 milyon doları bulacak.

Şirket yapısına da açıklık getiren yetkililer, hisselerin yüzde 80’inin Ofer ile 5 yabancı gayrimenkul fonuna, yüzde 20’sinin de Global Yatırım’a ait olduğunu belirtti.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ofer-kusadasinda-geri-adim-atti_44185.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!