Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ofer'in Galataport İlgisi Devam Ediyor

Associated Bulk Carriers Yönetim Kurulu Başkanı Eyal Ofer, Galataport projesiyle ilgili yeni ihaleye katılabileceklerini söyledi.

Radikal Gazetesi
Ofer'in Galataport İlgisi Devam Ediyor

Associated Bulk Carriers Yönetim Kurulu Başkanı Eyal Ofer, Galataport projesiyle ilgili yeni ihaleye katılabileceklerini söyledi. Dünya Ekonomik Forumu'nun yapıldığı Davos'ta CNBC-e'nin sorularını yanıtlayan Ofer, "Galataport ihalesinin iptal olması nedeniyle çok hayal kırıklığına uğradık. Bir yıl geçti, yeni ihale başlamadı. İhalenin, planlama aşamasında olması gerekirdi. Bir yıl kaybettik, şehir bir yıl kaybetti. Bu, bir utanç" dedi. Galataport ihalesinde geçen yıl çok zaman kaybettiklerini belirten Eyal Ofer, yeniden ihaleye çıkılacağını bildiğini, ancak ihalenin yeni koşulları konusunda bilgisi olmadığını ifade etti.

'İstanbul'da turizmi patlatır'
Galataport'un İstanbul'a çok büyük katkısı olacağını kaydeden Ofer, "İstanbul'a çok sayıda turistin gelmesi söz konusu olabilir. Galataport'la tüm bölge yeniden kendini inşa edecekti, yeni bir yaşam tarzı olacaktı" diye konuştu. Eyal Ofer, Türkiye'yle ilgili hâlâ yatırım planları olduğunu, bu çerçevede öncelikle İstanbul ve Kuşadası için planlarının devam etmesini beklediklerini kaydetti. Ofer, emlak ve limanlar konusunda fırsatlar çıkması durumunda değerlendirebileceklerini söyledi.

Eyal Ofer

Dünyada Bankacılık sektöründe satın alma ve birleşme dalgasının pratik olarak sona erdiğini kaydeden Eyal Ofer, bankacılıkta ya da enerjide şu anda yeni yatırım planları olmadığını sözlerine ekledi.

'Tepkiyi anlayamıyorum'
Ofer, isminin medyada neden tepkiyle karşılandığını anlamadığını belirten Eyal Ofer, "Medya neden böyle düşünüyor bilmiyorum. Ben çok açık sözlü bir işadamıyım. Türkiye'yle ilgileniyorum, çalışmalar yapıyorum. Hiçbir şey tuhaf değildi, her şey çok netti" diye konuştu. Eyal Ofer, Türkiye'yle ilişki kurarken kendini hâlâ rahat hissettiğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/oferin-galataport-ilgisi-devam-ediyor_51259.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!