Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ofton İnşaat Madencilik Sektörüne Girdi

Yurt dışına açılmaya hazırlanan Ofton İnşaat, Cezair ve Libya’da taahhüt projeleri, Rusya’da ise konut yapacak. Sözbir Otel’in patronu Serdar Sözbir’le Hatay Dörtyol’da krom madeni satın alan Ofton, madeni işletip ihraç edecek.

Hürriyet Emlak
1 Ofton İnşaat Madencilik Sektörüne Girdi

Yurt dışına açılmaya hazırlanan Ofton İnşaat, Cezayir ve Libya’da taahhüt projeleri, Rusya’da ise konut yapacak. Sözbir Otel’in patronu Serdar Sözbir’le Hatay Dörtyol’da krom madeni satın alan Ofton, madeni işletip ihraç edecek. Şirket, ayrıca Taksim’de yapımını sürdürdüğü Elysium Suites’in hemen yanında, biri 5 bin metrekare diğeri de 3 bin 500 metrekare büyüklükte iki ayrı ofis projesi gerçekleştiriyor.

Son yıllarda peşi sıra hayata geçirdiği “Elysium” konseptindeki projeleriyle dikkat çeken Ofton İnşaat, yeni yatırımlarıyla adından söz ettirecek.

2011’de birbirinden iddialı birçok projeye başlayacaklarını belirten Ofton İnşaat Eşbaşkanı İsmail Hakkı Altun, özellikle İstanbul merkezde, rezidans, ofis ve otel projeleri gerçekleştirmeyi planladıklarını söylüyor.

Halihazırda Taksim-Elmadağ ve Bomonti’de rezidans projesi yapan şirket, yıl içinde Taksim-Dolapdere, Kurtuluş, Kasımpaşa’da önümüzdeki yıl ise Levent, Etiler, Merter ve Çengelköy gibi birçok noktada ard arda yeni projelere başlıyor.

İnşaat alanında yeni projelere başlamaya hazırlanan Ofton, en dikkat çeken yatırımını ise, farklı bir alanda, madencilik sektöründe yapıyor. 26 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren firma, madencilik sektörüne adım attı.

Sözbir Otel’in sahibi ile ortak oldu

İsmail Hakkı Altun, Sözbir Royal Otel’in sahibi Serdar Sözbir’le birlikte 6-7 ay önce Hatay-Dörtyol’da krom madeni satın aldıklarını belirtiyor. Altun, “Madeni bulduk, son analiz raporlarını bekliyoruz, işlemeye başlayacağız. Rezerv miktarını henüz netleşmemekle birlikte tahminlerimize göre 20-300 milyon dolar arası” diyor.

Serdar Sözbir’le uzun yıllara dayanan bir arkadaşlıkları olduğunu söyleyen Altun, bunu işe de taşıyarak madencilik alanında ortak olmaya karar verdiklerini anlatıyor. Krom madenini işleyip yurtdışına ihraç edeceklerini söyleyen Altun, Hatay dışında başka yerlerle de ilgilendiklerini, ifade ediyor. Sözbir’le madencilik alanında ortak olan Altun, “Sözbir’le başka alanlarda da ortaklık düşünüyor musunuz” şeklindeki sorumuza, “Uygun projeler olursa neden olmasın?” şeklinde yanıt veriyor.

2011’de yurt dışına açılıyor

Ofton İnşaat, önümüzdeki yıl Türkiye sınırlarının dışına çıkmaya da hazırlanıyor. Yurt dışına açılmak için birçok teklif aldıklarını belirten İsmail Hakkı Altun, Cezair ve Libya’da taahhüt projeleri gerçekleştirmeyi planladıklarını, Rusya-Soçi’de de konut yapacaklarını dile getiriyor.  

Özellikle Rusya üzerinde yoğunlaşan firma, bunun için somut adımlar da atmış. Soçi ve Rostov’da konut yapmak için görüşmeler yürüttüklerini söyleyen Altun, “Kriz derinleşince bu yıl yurtdışı projelerini erteledik. Fakat 2011’de yurt dışına açılmayı planlıyoruz” diyor.

Alemdağ, Samandra gerçekleştirdiği projelerin ardından son yıllarda Taksim-Şişli bölgesine yoğunlaşan Ofton, buranın yanı sıra birçok yeni yerde de yatırım yapacak.

Taksim ile Elmadağ’ın kesiştiği noktada, eski Andromeda Disco’nun yerine Taksim Elysium Suites isimli 20 katlı rezidans-otel projesi yapan şirket, bölgede yeni ofis ve rezidans projeleri gerçekleştiriyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/ofton-insaat-madencilik-sektorune-girdi_77700.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • dolapderede hiçbi kötü olaya 30.senedir bir rizeli olarak şahit olmadım dolapderenin insanları rizeliler gibi insana çok yakındır aynı zamanda insan dostudur bazı kötü olayları dolapderelilere mal etmeyiniz.TEŞEKkÜRLER YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!