Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Okullu İnşaatçılardan Sağlam Bina Sözü

Bursa Anadolu Endüstri Meslek Lisesi İnşaat Bölümü'nde öğrenim gören kız öğrenciler, inşaat atölyesinde okulun inşaat işlerini yürütüyor. Harç karıp,

Akşam Gazetesi/23.10.2002ursa Anadolu Endüstri Meslek Lisesi İnşaat Bölümü'nde öğrenim gören kız öğrenciler, inşaat atölyesinde okulun inşaat işlerini yürütüyor. Harç karıp, kum eleyen kız öğrenciler, ilerde inşaat mühendisi olup, depreme dayanıklı binalar yapacaklarını söyledi.

Ustalara taş çıkardılar

Meslek olarak kendilerine inşaat bölümünü seçen 10. sınıf öğrencileri Damla Dursun, Gönül Okur ve Serpil Salar, öğretmenleri nezaretinde önce küreklerle harç karıyorlar daha sonra da malalarla sıva yapıp, tuğla örüyor. Erkeklerin bile zorlukla yaptıkları demir taşıma, iskelede boya yapma, kum eleme gibi ağır işleri de başarıyla yapan kız öğrenciler erkeklere adeta taş çıkartıyor.

16 yaşındaki Gönül Okur, kadınların da her şeyi başarabileceklerini kanıtlamak için inşaat bölümünü seçtiğini belirterek, 'İlerideki tek amacım inşaat müteahhiti ve şantiye şefi olmak. Bursa'da tek bu okul olduğu için burayı tercih ettim. Sadece mutfakta yemek yapmak ve çamaşır yıkamak istemedim' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/okullu-insaatcilardan-saglam-bina-sozu_2185.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!