Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Okulumu Yıktırmam, AVM Yaptırmam!”

Yıkılarak arazisine alışveriş merkezi yapılmak istenen Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nin öğrencileri, öğretmenleri ve mezunları bugün yaptıkları basın açıklamasıyla okullarına sahip çıktı.

yapi.com.tr
“Okulumu Yıktırmam, AVM Yaptırmam!”

Üzerinde bulunduğu araziyi ranta açmak için yıkılmak istenen Şişli Endüstri Meslek Lisesi’ne sahip çıkmak amacıyla okul önünde basın açıklaması yapıldı. Okulumu Yıktırmam İnisiyatifi çağrısıyla yapılan eyleme, öğrenciler, veliler, öğretmenler ve mezunlar katıldı.

Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nin 1867 yılında kurulmuş ilk teknik okul olan Erkek Sanat Mektepleri’nin devamı olduğunun ve Cumhuriyet’in ilk Sanat Enstitüsü olan 5 okuldan birisi olduğunun belirtildiği açıklamada, okulun 40-50 yıllık değil 150 yıllık bir eğitim yuvası olduğunun altı çizildi.

“Okul burada değil başka bölgede olsa ne olur” sorusunun kendilerine yöneltildiğinin belirtildiği açıklamada, İstanbul’un 33 ilçesinden gelen 6000 öğrencinin tek vasıta ile okula ulaşabildiği ve ulaşım için verilen paranın öğle yemeği yiyecek parası olmayan öğrenciler için önemli olduğunun altı çizildi.

Eyleme katılanların “okulumu yıktırmam AVM yaptırmam”, “hani meslek lisesi memleket meselesiydi” yazılı dövizler taşıdıkları görülürken “İstanbul uyuma okuluna sahip çık” ve “Şişli bizimdir bizim kalacak” sloganları atıldı.

Okulun da içerisinde bulunduğu, Şişli’nin merkezindeki 59 dönümlük arazinin mülkiyetini elinde bulunduran Bulgar Ortodoks Vakfı’nın Taş Yapı Şirketi ile anlaşması sonucu okulun yıkılmasıyla boşaltılacak araziye otel, rezidans, ofis ve alışveriş merkezi yapılması planlanmakta.

http://www.yapi.com.tr/haberler/okulumu-yiktirmam-avm-yaptirmam_107694.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!