Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Oldu Bittiye İzin Vermeyeceğiz

Beyoğlu Kent Savunması 13 Eylül 2013’te Gaziosmanpaşa’ya nakledilen Taksim İlkyardım Hastanesi’nin akıbetini sormak amacıyla eylem yaptı.

yapi.com.tr
Oldu Bittiye İzin Vermeyeceğiz

Birgün Gazetesi'nden Meryem Dutoğlu'nun haberine göre, 13 Eylül 2013’te kapatılarak Gaziosmanpaşa’ya nakledilen Taksim İlkyardım Hastanesi’nin akıbetini sormak amacıyla Beyoğlu Kent Savunması dün hastane önünde eylem gerçekleştirdi. Yapılan eylemde bölgenin tek sağlık kurumu olan ilkyardım hastanesinin en kısa zamanda yeniden hizmete açılması, sürecin şeffaf ve katılımcı bir şekilde yürütülmesi, semtin mimarisiyle uyumlu bir plan hazırlanması, işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin alınarak inşaatın derhal başlatılması talep edildi.

“Sağlık hakkı engellemez”, “O hastane buraya gelecek” sloganlarının atıldığı eylem basın açıklamasının ardından son buldu.

Ne olmuştu?

Taksim ilk yardım hastanesinin önce kapasitesinin sınırlandırılarak boşaltılmasına zemin hazırlanmış, daha sonra da hiçbir alternatif yaratılmadan boşaltılmıştı. Ancak tepkiler karşısında mevcut binanın yıkılarak yeni bir hastane yapılmasına karar verilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/oldu-bittiye-izin-vermeyecegiz_126894.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!