Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Taksim İlkyardım Hastanesi'ni Geri İstediler

İstanbul Kent Savunması, Beyoğlu Kent Savunması ve Cihangir Park Forumu, Beyoğlu'nda bulunan Taksim İlkyardım Hastanesi'nin kapatılarak Gaziosmanpaşa'ya nakledilmesini protesto etti.

yapi.com.tr
Taksim İlkyardım Hastanesi'ni Geri İstediler

İstanbul Kent Savunması, Beyoğlu Kent Savunması ve Cihangir Park Forumu, Beyoğlu'nda bulunan Taksim İlkyardım Hastanesi'nin kapatılarak Gaziosmanpaşa'ya nakledilmesini protesto etti. DHA'nın haberine göre, yerine özel hastane inşa edileceği iddia edilen ve yaklaşık 1 yıldır kullanılmayan hastanenin bahçesinde yağmura rağmen toplanan gruba, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da destek verdi.

"O hastane buraya gelecek"

Beyoğlu Kent Savunması'ndan Elvan Kıvılcım, yaptığı basın açıklamasında, "Taksim bölgesinin en önemli ve stratejik konumundaki İlkyardım Hastanesi, henüz plan-proje aşaması tamamlanmadan, uzun bir süre tamamlanmayacağı ortadayken ve hiçbir alternatif önlem alınmadan, Sağlık Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi'nin kararı ile apar topar taşındı. Bölge adeta cezalandırılır gibi hastanesiz bırakıldı" dedi.

Taksim İlkyardım Hastanesi'ni kamusal bir hastane olarak geri istediklerini vurgulayan Kıvılcım, "Bizler Beyoğlu'nu ranta açma heveslerinin planlarını çok iyi biliyoruz. Onun için hastanemizi eskisi gibi bahçesinin korunduğu, ilkyardım hizmetinin devam ettiği kamusal nitelikli bir hastane olarak tekrardan geri istiyoruz. O hastane buraya gelecek, başka yolu yok" şeklinde konuştu.

Yaşlı kadın: Benim kocam burada öldü

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da, "Türkiye'nin, İstanbul'un her yeri bu iktidar döneminde ranta dönüştürüldü. Şimdi de burası bir rant alanına dönüştürülmek isteniyor. Buna hep beraber izin vermemeliyiz dedi.

Mahalle sakini Necla Değer de, gözyaşları içerisinde hastaneyi geri istediğini dile getirdi. Değer, "Benim kocam burada öldü. Yakın diye getirdim, burada tedavi ediyorlardı. Ama Allah aldı onu. Bu hastaneyi geri istiyoruz diyerek yetkililere seslendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/taksim-ilkyardim-hastanesini-geri-istediler_124967.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!