Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Oldubittiye Getirilen Yatağan Yoluna İptal Kararı

Muğla’nın Yatağan ilçesine yapılan “Geçiş Yolu” için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı davaya Muğla 3. İdare Mahkemesi iptal kararı verdi.

yapi.com.tr
Oldubittiye Getirilen Yatağan Yoluna İptal Kararı

Muğla'nın Yatağan ilçesi garajı önüne yapılan ‘Battı Çıktı Geçiş Yolu'nun durdurulması için Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı davaya Muğla 3. İdare Mahkemesi işlemlerin iptali kararı verdi. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “Vatandaşları mağdur eden yol yeniden düzenlenmeli.” dedi.

Sözcü’den Mustafa Sarıipek’in haberine göre; Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na çağrıda bulunarak vatandaşları mağdur eden yol için gerekli düzenlemelerin yapılmasını istedi.

Yapılması düşünülen projenin bir seçim yatırımı olduğunu belirten Girgin şunları söyledi: “Garaj önünde battı çıktı yapılarak, trafik akışı güvenli ve rahat bir hale gelirken, bulvar kenarında oluşturulacak modern cepler ile sürücülerin işyerleri önünde kolayca duraklamaları ve alış veriş yapmalarının önü açılacak.

İnönü Bulvarı Karayolları Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak ivedilikle ticarete açılacak' denilerek seçim vaadinde bulunulan yol, kurum görüşleri alınmadan ulaşım ana planıyla uygunluğu kontrol edilmeden, kentteki günlük yaşam ve kentin olağan kullanımı dikkate alınmadan yapıldı.

Kısacası bir oldubittiyle getirilen proje sonunda maalesef vatandaşlarımız ve esnaflarımız mağdur edilmiştir. Sayın bakan en son sorduğumuz soruya da Yatağan Geçiş Yolu için ‘standartlara uygun' şeklinde cevap vermişti. Mahkeme kararı ile kamu yararı bulunmadığı tescil edilen otobanımsı yol için tekrar soruyoruz; vatandaşların mağduriyetini gidermek için çalışmanız var mı?”

Revize proje acilen hayata geçirilmelidir
Bakanlığın büyükşehir belediyesi ile birlikte koordinasyonlu olarak yolu yeniden revize etmesi gerektiğini de belirten Girgin, “Hem esnafın hem de halkın mağduriyetlerini giderebilmek için ‘En kısa zamanda en hızlı ne yapabiliriz, nasıl çözüm üretebiliriz’ şeklinde bir anlayışla birlikte ortak paydada buluşulması ve gerekli çalışmaların bir an önce başlatılması gerekmektedir. Mevcut projenin daha faza vatandaşlarımızın mağduriyetini artırmadan, daha modern ve ihtiyaçlara cevap veren, yerel yönetimlerimizin de içinde bulunduğu bir süreç ile mahkeme kararındaki tüm hususları karşılayacak şekilde revize proje hayata geçirilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/oldubittiye-getirilen-yatagan-yoluna-iptal-karari_189941.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!