Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Olimpiyat Köyü İhalesi Tamam

Dünya Üniversite Spor Oyunları’nın 2005’teki organizasyonunu üstlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi, sporcular için inşa edilecek 9345 konutluk “Olim

İzmir Büyükşehir Belediyesi
1 Olimpiyat Köyü İhalesi Tamam

ünya Üniversite Spor Oyunları’nın 2005’teki organizasyonunu üstlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi, sporcular için inşa edilecek 9345 konutluk “Olimpiyat Köyü” inşaatının ihalesini sonuçlandırdı. İhaleyi, 38 trilyon 232 milyar lira ile en düşük teklifi veren Doğuş İnşaat kazandı. Konutların temeli önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek bir törenle atılacak.

Kent merkezine 10 dakikalık mesafede Uzundure’de yemyeşil bir vadide kurulacak Olimpiyat Köyü’nde inşa edilecek değişik tipte 934 konutun inşatı için açılan ihaleye 5 firma katıldı.
Soyak İnşaat’ın 43 trilyon, Akfen’in 48 trilyon, Tepe Grubu’nun 53 trilyon, Mesa’nın 56 trilyon liralık tekliflerine karşı 38 trilyon 232 milyar lira öneren Doğuş grubu, Olimpiyat köyü inşaatının yüklenici firması olmaya hak kazandı.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve ihaleyi gerçekleştiren Fon Yönetimi Başkanı Cumhur Utkan, inşaatların en kısa sürede başlatılacağını söyledi.
Utkan, konutların inşaat ihalesinden ayrı tutulan sosyal tesisler yapımı için ayrıca ihale açılacağını söylerken,
“ Yüklenici firma 31 Ocak 2005’de konutları teslim edecek. Olimpiyatların ardından gerekli düzenlemeleri yaparak 31 Ekim 2005 tarihinde de konutlar hak sahiplerine teslim edilecek” dedi.

ÇAĞDAŞ BİR KENT

Olimpiyat Köyü, 353 bin 67 metrekarelik bir alanda kurulacak. Kişi başına aktif 29 metrekare yeşil alan düşecek. 137 bin 646 metrekare park ve rekreasyon alanı, 2 bin 486 metrekare eğitim alanı, 23 bin 845 metrekare ticaret alanı bulunacak.
Çalışmalar tamamlandığında, İzmir’de yepyeni ve çağdaş bir kent parçası yaratılmış olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/olimpiyat-koyu-ihalesi-tamam_2888.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Olimpiyatköyü sakini olarak Doğuş İnşaat'ın yaptığı bu evlerin yağmur yağarken ve sonrasında ne hal aldığını görmenizi isterim. Sizler bu işin uzmanları, inşaatçısınız. Bir bina neyi eksik olursa duvarları çatlayıp içeriye her yerden su alır? Hem de iki yağmurda... Saygılarımla YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!