Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ölüm Çukuruna Neşter

Etrafına tehlike saçtığı için 'ölüm çukuru' olarak anılan yere, çok katlı otopark ve işhanı yapılacak Afyon'un Karaman Mahallesi'nde yıllardır tehl

Akşamtrafına tehlike saçtığı için 'ölüm çukuru' olarak anılan yere, çok katlı otopark ve işhanı yapılacak

Afyon'un Karaman Mahallesi'nde yıllardır tehlike saçan ve halk arasında 'Karaman çukuru' diye bilinen yere yapılacak olan çokkatlı otopark ve işhanı inşaatının ihalesi, Afyon Valisi Ahmet Özyurt tarafından onaylandı. Toplam 4 bin 13 metrekarelik arsa üzerine yaptırılacak olan ve içinde çokkatlı otopark, dükkanlar, mağazalar, ofisler, cep sinemaları ve kültür merkezi bulunan işhanı inşaatı ihalesini, yüzde 47.48 tenzilatla Ayhas firmasının kazandığı belirtildi. Vali Özyurt, 'Karaman Mahallesi'ne yaptırılacak olan çokkatlı otopark ve işhanı ihalesi, şahsım tarafımdan onaylanmış ve Sayıştay Başkanlığı'na gönderilmiştir. Dosya, Sayıştay Başkanlığı tarafından vizelendikten sonra inşaata derhal başlanacaktır' dedi.

Çokkatlı otopark ve işhanının yapılan protokol gereği arsa karşılığı olarak yüzde 30'unun Afyon Belediyesi'ne verileceğini ifade eden Özyurt, 'Projenin tamamlanmasıyla birlikte ihtiyaca cevap verecek birçok ünite hizmete girecek, otopark sorunu bir nebze olsun hafifleyecek ve Afyon şehir merkezi canlılık kazanacaktır. İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından yaptırılacak olan inşaat, Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü'nün denetimi ve kontrolü altında olacaktır' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/olum-cukuruna-nester_1332.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!