Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ömrümüz Yollarda Geçiyor

Regus'un internet üzerinden yaptırdığı ankete göre, çalışanlar için işe gidiş gelişlerde trafikte kaybedilen zaman ve mesafenin uzak olmasının, esnek çalışma uygulamalarındaki ilerlemelere rağmen hala bir sorun olarak ortaya çıktığı belirlendi. Ankette, Türkiye'de çalışanların yüzde 15'inin her gün işlerine gelip giderken 90 dakika harcadığı,

Gazete Habertürk
Ömrümüz Yollarda Geçiyor

Regus'un internet üzerinden yaptırdığı ankete göre, çalışanlar için işe gidiş gelişlerde trafikte kaybedilen zaman ve mesafenin uzak olmasının, esnek çalışma uygulamalarındaki ilerlemelere rağmen hala bir sorun olarak ortaya çıktığı belirlendi. Ankette, Türkiye'de çalışanların yüzde 15'inin her gün işlerine gelip giderken 90 dakika harcadığı, dünya genelinde ise bu oran yüzde 20 olduğu kaydedildi. Ankette, çalışanlar için işe gidiş gelişlerde kullanılan araçlar arasında en popüler aracın yüzde 64'lük bir oranla araba olduğu tespit edildi. Ankette, dünya genelinde çalışanların yüzde 7'sinin işyerlerine gidiş ve gelişlerde maaşlarının yüzde 10'unu ya da daha fazlasını ulaşım masraflarına harcadıkları belirlendi. Ankette Türkiye'de ise bu oranın yıllık maaşın yüzde 5'i kadar kaydedildi.

İşe gidenlerin yüzde 76'sı kendi arabasını tercih ediyor

Regus'un, Orta/Doğu Avrupa ve Balkanlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Garry Gürtler, "İşe gidiş ve gelişlerde kaybedilen zamanın personel işgücü, sağlığı ve moraline verebileceği zararlı etkileri durdurabilmek için, anlayışlı şirketler çalışma uygulamalarında daha esnek davranmakta ve çalışanlarının evlerine daha yakın çalışabilmeleri için iş yeri çözümleri aramaktadırlar. Yaptırdığımız anketten çıkan bir sonuca göre, Türkiye'de işe gidiş gelişlerde araba kullanımı yüzde 76'yla ortalamanın çok üzerindedir. Diğer ulaşım araçları da sırasıyla yüzde 6 ile belediye otobüsleri ve yüzde 5 ile taksiler olarak ortaya çıkmaktadır. Türkiye'de en az popüler olan ulaşım yolu yüzde 1'den az bir oranla tren olarak gözükmektedir" ifadelerini kullandı.

Gürtler, ulaşımında yaşanan bu zaman kaybının aynı zamanda çalışanlara bir stres yüklediğini, bunun da yüksek kan basıncından, kas-iskelet hastalıklarına ve düşünsel performans üzerindeki olumsuz etkilere kadar bir dizi işgücü kaybı yaratan olumsuzluklara neden olduğuna da dikkat çekti.

ANKA

ETİKETLER: ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/omrumuz-yollarda-geciyor_82222.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!