Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Onarım Seferberliği

Çıkan yasa ile birlikte vakıflarda ‘restore et-işlet-devret’ anlayışının ortaya konulduğunu kaydeden Genel Müdür Beyazıt, “Bizim ülke genelinde 16

Türkiyeb>Çıkan yasa ile birlikte vakıflarda ‘restore et-işlet-devret’ anlayışının ortaya konulduğunu kaydeden Genel Müdür Beyazıt, “Bizim ülke genelinde 16 binden fazla tarihi eserimiz var.

Bunların onarımlarım ve restorasyonları için çok büyük bir bütçeye ve geniş bir katılıma ihtiyaç var. Biz burada restore et-işlet devret yönetiminde 10 yıllık olarak verebiliyorduk. Bunu 29 yıla çıkardık. Herkes bizimle gelip görüşebilir, projelerini hazırlayıp verebilirler ve şehir merkezlerindeki bütün tarihi eserlerimiz de bu anlamda onarım noktasında seferberliği başlatmış oluyoruz” dedi. Genel Müdür Beyazıt, Vakıflar Haftası dolayısıyla 81 ilde 81 projeyi hayata geçirdiklerini ve şu anda 81 ilde 81 tane abide eserin onarımının projelendirme aşamasının aşağı yukarı tamamlanmakta olduğunu ifade ederek, 7-8 tanesinin ihale aşamasında, diğerlerinin de peyder pey ihale edileceğini ve bütün şehirlerde prestij projelerinin bu anlamda hayata geçirmiş olacağını vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/onarim-seferberligi_5360.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!