Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Onduline Avrasya Bayileri İspanya’daydı

Çatı ve yalıtım sistemleri üreticisi Onduline Avrasya, bu yıl bayi gezisini İspanya’nın Başkenti Barselona ve Madrid kentlerine düzenledi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı gezide gerçekleştirilen toplantılarda 2009 yılı yeni ürün projeleri ve planları sunulurken, ekonomik kriz değerlendirilerek Türkiye çatı pazarının genel durumu aktarıldı.

yapi.com.tr
Onduline Avrasya Bayileri İspanya’daydı

Çatı ve yalıtım sistemleri üreticisi Onduline Avrasya, bu yıl bayi gezisini İspanya’nın Barselona ve Madrid kentlerine düzenledi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı gezide gerçekleştirilen toplantılarda 2009 yılı yeni ürün projeleri ve planları sunulurken, ekonomik kriz değerlendirilerek Türkiye çatı pazarının genel durumu aktarıldı.

Proje Müdürü Melih Kamil yaptığı sunumda 2009 yılının yeni ürün ve projelerini değerlendirdi. Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışı pazarlarda da Onduline Avrasya'nın yeşil çatıda önemli projelere imza atmak üzere olduğunun altını çizen Kamil, Onduline Avrasya'nın 'fotovoltaik' çatılar konusundaki çalışmalarından da bahsederken özellikle küresel ısınma ve dünyada gitgide artan enerji krizi sebebiyle güneş gibi sonsuz doğal kaynakların kullanılmasının ve yaygınlaşmasının artık kaçınılmaz olduğunu kaydetti.

Güneş enerjisi ile elektrik üretimi alanında devlet desteği konusunda da somut adımlar atıldığını sözlerine ekleyen Kamil, diğer enerji kaynaklarının aksine elektrik üretiminde güneş enerjisinin doğaya verdiği herhangi bir zararın bulunmadığını ve fotovoltaik sistemlerin yaygınlaşmasıyla barajların ürettiği kadar elektriğin rahatlıkla üretilebileceğini vurguladı.   

Onduline Group bünyesinde Türkiye'de Onduline Avrasya tarafından yaratılmış ve tüm Onduline Group çatı pazarlarında yerini alan Sistem Onduvilla'dan da bahseden Kamil, bunlarla ilgili ilginç uygulama örnekleri sundu. Son olarak Sistem Isoline ile Arduvaz Çatı Sistemi ile ortaya konan önemli uygulamalar ve yeni aksesuarlar aktarıldı.

Karahan: Krizlerin ardından refah dönemleri gelir

Onduline Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karahan ise yaptığı konuşmada yaşanan global ekonomik krizi değerlendirdi. Dünya ve Türkiye tarihindeki önemli krizlerden, sebep ve sonuçlarından bahseden Karahan, genelin aksine karamsar bir tablo yerine olumlu bir tablo çizmek gerektiğinin altını çizerek yaşanan önemli krizlerden çıkarılacak dersler olduğunu ve krizler sonrası değişmeyen tek gerçeğin ise ardından gelen refah dönemleri olduğunu ifade etti.

İnşaat sektöründe gerileme olmasının doğal bir sonuç olduğunu açıklayan Karahan, bunu daha çok gayrimenkul sektöründeki 4-5 yıllık nispeten diğer sektörlere göre biraz daha uzun süren dalga boylarıyla açıklamanın mümkün olduğunu ve bu dönemin sonunda da büyük bir büyüme ve hatta patlama beklenebileceğini de sözlerine ekledi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/onduline-avrasya-bayileri-ispanyadaydi_67451.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!