Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Onduline 'Onduser Ustaları' Yetiştiriyor

Çatı ve cephe kaplamasında devrim niteliğinde bir ürün olan Onduser’i Seramiksan işbirliği ile geliştiren Onduline Avrasya, sistemin uygulama esaslarını ustalara bir dizi eğitim seminerleri ile aktarıyor. Ankara, Antalya, İzmir ve İstanbul’da düzenlenen seminerlerde Onduser uygulaması hakkında ustalar maket üzerinde aşamalı olarak

yapi.com.tr
1 Onduline 'Onduser Ustaları' Yetiştiriyor

Onduser’i Seramiksan işbirliği ile geliştiren Onduline Avrasya, sistemin uygulama esaslarını ustalara bir dizi eğitim seminerleri ile aktarıyor. Ankara, Antalya, İzmir ve İstanbul’da düzenlenen seminerlerde Onduser uygulaması hakkında ustalar maket üzerinde aşamalı olarak bilgilendiriliyor. Bugüne kadar 100 ustanın eğitildiği seminerler sonunda Onduline Avrasya tarafından kurulan “Usta Kulübü” ile katılımcılara Onduser sistemini uygulamaya yetkin olduğuna dair cepte dahi taşınabilir boyutta özel birer “Ustalık Sertifikası” verildi.

40 yıllık su geçirimsizlik garanti süresiyle piyasaya sunulan Onduser, özel seramikler ve bunların montajını sağlayan sistemle birlikte herhangi bir harç veya yapıştırıcı kullanılmadan eğimli çatılara ve cephelere uygulanabiliyor. Türkiye’de ilk kez Onduline Avrasya tarafından piyasaya sunulan seramik çatı kaplama malzemesi olan Onduser, özellikleriyle de dikkat çekici. Ağırlığı geleneksel çatı kaplamalarının yarısı kadar olan Onduser’in çatıya verdiği yük metrekarede sadece 19,5 kg. Bu özellik nakliyede olduğu kadar şantiye içi taşımalarda da Onduser’i farklı kılıyor. 
 
Onduser, sırla kaplı yüzeyi sayesinde su geçirmiyor. Tamamı suya batırılsa bile 24 saatte su emme miktarı geleneksel malzemelerin onda biri kadar olan Onduser, Isoline su yalıtım levhalarıyla birlikte yüzde 10’a kadar düşük eğimlerde de güvenle kullanılabiliyor. Çatı ve cephelere uygulama aşamasında harç veya yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmadan kullanılan Onduser, havalandırma sistemi sayesinde dondan etkilenmiyor, kışın yoğuşmayı önlüyor ve yaz aylarında da serinlik sağlayarak konfor ve tasarrufa katkıda bulunuyor. Bunların yanında, her bir seramiğin özel kancalarla çatıya monte edilmesi nedeniyle, fırtına, deprem gibi olumsuz şartlarda hiçbir seramik yerinden kaymıyor, çatıdan düşmüyor ve uçup gitmiyor. Çatı ve cephelere uygulama açısından da birçok kolaylık sağlayan Onduser, için ölçü almak da gerekmiyor. İstendiğinde seramikler kolayca kesilebiliyor,  uygulama sonrasında herhangi bir seramik geri kalanlara dokunulmadan aradan çıkartılabiliyor ve yenisiyle değiştirilebiliyor.

1 metrekarelik paketler halinde piyasaya sunulan Onduser, renk çeşitliliği sayesinde çatı ve cephelere estetik görünüm kazandırıyor. Uygulama, nakliye, depolama gibi birçok avantajı inşaat sektörünün emrine sunan Onduser çatı cephe kaplama sistemi aynı zamanda 40 yıl su geçirimsizlik garantisini de sunuyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/onduline-onduser-ustalari-yetistiriyor_82194.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • slm başarılarınızın devamını dilerim fiyat konusunda bilgi verebilirmisiniz kocaelide bayiniz var mı? saygılar. gulec_enver@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!