Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ordu'daki Afetzedeler İçin Yeni Konutlar Yapılacak

Ordu Gölköy ilçesinde meydana gelen heyelan sonucunda afetzedeler için yeni konutlar inşa edileceği açıklandı.

yapi.com.tr/AA
Ordu'daki Afetzedeler İçin Yeni Konutlar Yapılacak

Ordu Valiliği tarafından Gölköy ilçesinde meydana gelen heyelandan etkilenen afetzedeler için yeni konutlar inşa edilecek.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 1994 yılında dönemin Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca ilçeye bağlı Sarıca Mahallesi'ndeki heyelanlı alan için yeni yapılaşmaya yasaklı bölge kararı alındığı kaydedildi.

Bahse konu alanda heyelan aktivitesinin zaman içerisinde devam ettiği belirtilen açıklamada, "Heyelan afetinden şu an itibarıyla 67 bina (73 konut) etkilenmiş durumdadır. Özellikle son aylarda heyelan hareketliliğinin hız kazanmasından dolayı bölgede bulunan konutların can ve mal güvenliği için nakil edilmesi kararı alınmış, bölge sınırları biraz daha genişletilerek 'afete maruz bölge' kapsamına alınmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Vali Seddar Yavuz'un, 5 Mart'ta ilgili ekiplerle heyelan bölgesine giderek incelemelerde yapıldığı belirtilerek, şu açıklamalar yapıldı:

"Konutları nakil edilecek vatandaşlarımıza Valiliğimizce kira yardımı yapılacaktır. Bölgede meydana gelen heyelanların sebebi ve alınacak önlemleri belirlemek üzere AFAD Başkanlığınca jeoteknik çalışma yaptırılacaktır. Afetzede vatandaşlarımız için hak sahipliği çalışması ve uygun yerleşim alanı tespitinden sonra yeni afet konutları inşa edilecektir. Enerji nakil hatlarında meydana gelen deformasyonlar, ilgili kurumlarca giderilmeye başlanmıştır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ordudaki-afetzedeler-icin-yeni-konutlar-yapilacak_171153.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli'den Loft Koleksiyonu

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!