Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Orman Arazileri Satılamayacak

Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in başvurusu üzerine 4706 sayılı yasanın Hazine adına orman sınırları dışına çıkartılan yerlerin s

Yapı Dergisi/243nayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in başvurusu üzerine 4706 sayılı yasanın Hazine adına orman sınırları dışına çıkartılan yerlerin satışını düzenleyen maddesini iptal etti.
Yüksek mahkeme daha önceki toplantılarında bu maddenin yürürlüğünü durdurmuştu. Sözkonusu madde, orman sınırları dışına çıkartılan yerlerin köylerde varsa öncelikle kullanıcısı orman köylüsüne, belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde kullanıcılarına doğrudan satılabileceği gibi aynı amaçla ilgili belediyelere ve Arsa Ofisi Genel Müdürlüğü'ne de devredilebileceğini öngörüyordu. Yasada, bu yerlerin kullanıcıları tarafından satın alınmasına ilişkin istemlerin öncelikle sonuçlandırılması, ancak kullanıcıları tarafından satın alınmayan ya da kullanıcısı bulunmayan yerlerin Hazine'ye ait öteki taşınmaz mallar gibi değerlendirilebileceği hükme bağlanıyordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/orman-arazileri-satilamayacak_473.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!