Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Orman Pislik İçinde, Onlar Rant Peşinde

İstanbul'daki Fatih Ormanı pislik içinde. Kuzey Ormanları’nın İstanbul içinde kalmış son parçalarından biri olan Fatih Ormanı, “park”a dönüştürülme tehdidinin yanı sıra, çevresinde süren inşaatların molozuna ve pisliğine maruz kalıyor.

yapi.com.tr
Orman Pislik İçinde, Onlar Rant Peşinde

Evrensel'den Canan Dede ile Tolga Alp Turgut'un haberine göre, Belgrad ve Aziz Paşa muhafaza ormanlarının devamı olan Fatih Ormanı, çevresinde süren Cendere vadisi, Maslak 1453, Kanal İstanbul, 3. köprü ve 3. havalimanı inşaatlarının molozlarına ve pisliğine maruz kalıyor. Ormanların ticarileştirilmesine ve pislik içinde bırakılmasına dikkat çekmek için bir araya gelen Diren Fatih Ormanı İnisiyatifi, ormanda temizlik yaptı, çöp topladı.

Klozet, halı, bilgisayar monitörü

Ormanda 1 saat boyunca yapılan temizliğin sonucunda çıkan buzdolabı, klozet, küvet, halı ve bilgisayar monitörü gibi çöpler ormanın girişinde sergilendi. Ormanda yürüyüş yapan yaşam savunucuları, bölgedeki yapılardan kalan atık suyunun da dereye döküldüğünü ifade etti.

Çöpleri orman müdürlüğüne bıraktılar

Diren Fatih Ormanı inisiyatifi üyeleri ormandaki temizliğin ve yürüyüşün ardından, ormanda topladıkları çöp ve molozları çöp poşetlerine doldurup, İstanbul Bölge Orman Müdürlüğü’nün önüne bıraktı.

‘Ormanlarımızı yaşatmak zorundayız’

Müdürlüğün önünde Diren Fatih Ormanı inisiyatifi adına konuşan Emin Turan, “Ormanın bakımını üstlenmek yerine buraları sermayeye peşkeş çekenlere, çöpleri toplayarak asli görevlerini onlara tekrar hatırlatıyoruz” dedi. Turan, “Ormanları çöp ve moloz yığınlarına dönüştürerek, kapılarını sermayeye açmak yerine ormanlarımızı suyumuzu ve tüm doğal yaşam alanlarımızı yaşatmak zorundayız” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/orman-pislik-icinde-onlar-rant-pesinde_125620.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!