Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ormana Villa Yargıda

Resmi Gazete’de 30 Nisan’da yayımlanan Ağaçlandırma Yönetmeliği’ne Orman Mühendisleri Odası (OMO), ormanlık alanlarda yapılaşmanın yolunu açtığı gerekçesiyle tepki göstermişti. CHP Trabzon Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi de aynı gerekçelerle karşı çıktığı yönetmeliğin iptali için harekete geçti. Hamzaçebi, 25 Haziran’da Danıştay’a başvurarak

Milliyet Gazetesi
Ormana Villa Yargıda

Resmi Gazete’de 30 Nisan’da yayımlanan Ağaçlandırma Yönetmeliği’ne Orman Mühendisleri Odası (OMO), ormanlık alanlarda yapılaşmanın yolunu açtığı gerekçesiyle tepki göstermişti. CHP Trabzon Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi de aynı gerekçelerle karşı çıktığı yönetmeliğin iptali için harekete geçti. Hamzaçebi, 25 Haziran’da Danıştay’a başvurarak yönetmeliğin iptalini istedi.

2008 yılında kabul edilen İmar Yasası’nda “Hazine’nin özel mülkiyetinde veya devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan ve ağaçlandırılmak üzere izin verilen taşınmazlardan projesine uygun olarak ağaçlandırılanlar, imar planı kararıyla başka amaca ayrılamaz” hükmünün yer aldığını hatırlatan Hamzaçebi, ağaçlandırma yönetmeliğinin ise bu alanlarda yapılaşmanın önünü açtığını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ormana-villa-yargida_70336.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!