Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ormanın Kalbinde Ruh Okşayan Villalar

Arsan İnşaat'ın Çekmeköy'de 45.4 bin metrekare alan üzerinde yapımına başladığı 53 villadan oluşan Checklife Çekmeköy Orman Villaları projesi, ormanın kalbinde, huzurlu bir yaşam vaat ediyor. Fiyatların 810 bin dolardan başlayıp 1.38 milyon dolara çıktığı projenin Ağustos 2010'da sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. Arsan İnşaat Yönetim

Hürriyet Gazetesi
Ormanın Kalbinde Ruh Okşayan Villalar

Arsan İnşaat’ın Çekmeköy’de 45.4 bin metrekare alan üzerinde yapımına başladığı 53 villadan oluşan Checklife Çekmeköy Orman Villaları projesi, ormanın kalbinde, huzurlu bir yaşam vaat ediyor. Fiyatların 810 bin dolardan başlayıp 1.38 milyon dolara çıktığı projenin Ağustos 2010’da sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. Arsan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Cengiz, Checklife projesini, "Ormanın içinde bağırmayan ama ruhu okşayan villalar" olarak yorumluyor.

Arsan İnşaat’ın Çekmeköy’de 45.4 bin metrekare alan üzerinde yapımına başladığı Checklife Çekmeköy Orman Villaları projesi, ormanın içinde, yeşili bol, huzurlu bir yaşam vaat ediyor. Proje sahibinin "ormanın kalbinde, bağırmayan ama ruh okşayan" diye tanımladığı 53 villadan oluşan proje, spa, wellnes center ve geniş sosyal donatılarıyla dikkat çekiyor. Projede buhar odası, sauna, açık jakuzi, zen bahçelerinin yanı sıra muhteşem orman manzarası da bulunuyor. Arsan Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Cengiz ile "Çok özel bir yaşam alanı yaratmaya çalıştık" dediği Checklife Çekmeköy Orman Villaları projesini konuştuk.

Checklife projesini genel özellikleriyle anlatır mısınız?
Arsan İnşaat olarak Çekmeköy’de 33 bin metrekare alan üzerinde kurulan projede 6 farklı tipte 53 adet villa bulunuyor. Projenin kurulduğu arazi 12.4 bin metrekare yeşil ve ortak alanlarla birlikte toplam 45.4 bin metrekareye çıkıyor. Projenin yüzde 85’i yeşil alanlara ayrıldı. Checklife projesi, Bağdat Caddesi ve Etiler, Kozyatağı, Ümraniye Carrefour, IKEA ve Meydan alışveriş merkezlerine de yakın.

Projenin diğer projelerden ayrılan en büyük özelliği nedir? Hangi yönüyle fark yaratmayı amaçlıyor?
Projenin en büyük özelliği hem şehrin içinde olup hem de ormanın kalbinde tamamen kendinize özel bir yaşam alanı sunması. Ormanın içerisinde huzur ve dinginliği yaşamayı vaat ediyoruz. Üzerinde çok mesai harcayarak tasarladığımız Wellness Center; spa, buhar odası, sauna, açık jakuzi, zen bahçeleri ve muhteşem orman manzarası ile kişiye özlediği huzuru vereceğiz. Çok özel bir yaşam alanı yaratılmaya çalışılan projede her detay ince ince düşünülerek tasarlandı. Wellness Center’ın mimari projesi dünyaca ünlü Amerikalı mimari grup RNM Design tarafından çizildi. İç mimarisi ise özel konutların ve yaşam tarzlarının yaratılmasında ün sahibi olan Dárá Kırmızıtoprak tarafından hazırlandı.

Mimari olarak hangi bölgenin etkilerini taşıyor?
Bu kadar huzurlu bir alana tasarım yapılırken aklımızda olan doğanın bu bütünlüğünü ve huzurunu pekiştirecek bir tarzdı. Şimdi sonuca baktığımda bu konuda muvaffak olduğumuzu içim rahat olarak söyleyebilirim. Bağırmayan ama ruhu okşayan villalar ortaya çıktı.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/ormanin-kalbinde-ruh-oksayan-villalar_62941.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!