Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın Şehir Mobilyaları Türkiye'den

Hekim Holding grup şirketlerinden Hebo Yapı A.Ş. Satış Müdürü Başak Şahindoğan, gerek refah düzeyi gerekse ülke coğrafyasında yaşanan savaş ve yıkımlardan dolayı Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da, şehirlerin daha yeni yeni inşa edildiğini belirterek, bu bölgelerden oldukça fazla şehir mobilyaları talebi aldıklarını bildirdi.

yapi.com.tr
Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın Şehir Mobilyaları Türkiye'den

Şahindoğan, yaptığı açıklamada, Türkiye'de ilk imar uygulamalarının 1800'lü yılların ortalarında İstanbul'da başladığını, bu dönemde Beyoğlu'nda kaldırım düzenlemeleri yapılarak ilçenin muhtelif noktalarına sokak lambaları ve çöp kutuları yerleştirilmesiyle Türkiye'nin şehir mobilyası kavramı ile tanıştığını, geçen zaman içerisinde değişen kent yapısı ve ihtiyaçların bu kavramın da gelişmesini beraberinde getirdiğini anlattı.

"İstanbul, şehir mobilyalarını daha çok ve kapsamlı kullanıyor"

Şahindoğan, İstanbul'un her geçen gün büyüyen metropol olması nedeniyle çok hızlı geliştiğini söyleyerek, "İstanbul, hiç bitmeyen yapılaşmasında her geçen gün şehir mobilyalarını daha çok ve daha kapsamlı olarak kullanıyor. Diğer büyük şehirler ise İstanbul kadar yoğun olmasa da her geçen gün artan bir hızla şehir mobilyalarını kullanmaya başlıyor." diye konuştu.

Şahindoğan, "Gerek refah düzeyi gerekse ülke coğrafyasında yaşanan savaş ve yıkımlardan dolayı Orta Doğu ve Afrika bölgesinde, şehirler daha yeni yeni inşa edilmeye başlanıyor. Bu nedenle de bu kentler şehir mobilyaları ile yeni tanışıyor. Biz de bu bölgelerden oldukça fazla talep alıyoruz." şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/orta-dogu-ve-kuzey-afrikanin-sehir-mobilyalari-turkiyeden_150211.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!