Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Konut Yağmuru Mobilyaya da Değdi

MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan, evlilik sezonunun uzamasıyla ve okul sezonun açılmasıyla hareketlenen konut sektörünün ihtiyaç gereği mobilya sektörünün de gelişimine katkı sağladığını söyledi.

yapi.com.tr
Konut Yağmuru Mobilyaya da Değdi

Türkiye mobilya sektörünün çatı kuruluşu olan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan, son yıllarda hareketlenen gayrimenkul sektörünün mobilya sektörünün gelişimine dolaylı olarak katkı sağladığını belirtti.

“Gençler ve öğrenciler, ev taşıdıklarında yanlarına birçok eşyasını almıyor”

Ramazan döneminin bu yıl yaz aylarına gelmesiyle evlilik sezonunun Kasım ayına kadar uzadığını ve okul sezonun açılmasıyla oluşan konut ihtiyacının mobilya sektörünün gelişimine katkı sağladığını söyleyen Doğan, özellikle kolay taşınabilir, hafif ve fonksiyonel mobilyaların son yıllarda tercih edildiğinin altını çizdi. Doğan, “Kiracı olma oranının oldukça yüksek olduğu Türkiye’de mobilya tercihi önem arz etmektedir. Genç çiftler ve öğrenciler küçük evler tercih ettiği için küçük ve fonksiyonelliği yüksek mobilyalar son dönemde rağbet görüyor. Çünkü gençler ve öğrenciler, ev taşıdıklarında yanlarına birçok eşyasını almıyor. Her taşınmada uyum sorununun çözümü için yeni ve maliyeti düşük mobilyaları tercih ediyorlar. Bu değişim de dolaylı olarak mobilya sektörün gelişimine katkı sağlıyor” dedi.

Doğan: Mobilya tercihleri insanların yaşam biçimlerini yansıtır

Öte yandan İstanbul gibi büyük metropollerdeki hızlı yaşam kültürünün yanı sıra konut sektöründeki büyüme ve canlılığın mobilya alımını ve mobilya değiştirme sıklığını önemli ölçüde etkilediğini belirten Doğan, insanların evlerini yenilerken, kimi zaman mobilyalarını da yenileme ihtiyacı hissettiklerini aktardı. Son yıllarda konutlardaki mobilya tercihlerinde tasarımın yanı sıra, mobilyanın kullanışlı, ergonomik ve sağlıklı olması gibi nitelikler arandığının altını çizen MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan, mobilyaların insanların yaşam biçimlerini yansıtan en önemli unsuların başında geldiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-yagmuru-mobilyaya-da-degdi_150764.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!