Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ortaklık için Hareket Geçtiler

Urla'da kurulacak olan teknoloji kenti için, Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün Fransız devi C.I.COM'la işbirliği yapması işadamlarında heyecan yarattı. Daha önce birlikte kurulacak şirkete ortak olacağı açıklanan isimlerin yanı sıra, İzmir işdünyasından birçok isim de şirkette ortak olarak yer almak için

Yeni Asır Gazetesi
Ortaklık için Hareket Geçtiler

Urla'da kurulacak olan teknoloji kenti için, Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün Fransız devi C.I.COM'la işbirliği yapması işadamlarında heyecan yarattı. Daha önce birlikte kurulacak şirkete ortak olacağı açıklanan isimlerin yanı sıra, İzmir işdünyasından birçok isim de şirkette ortak olarak yer almak için harekete geçti.

Kimler var?

Yüzde 75'ine C.I.COM'un sahip olacağı teknokenti işletecek şirkette EGİAD'ın sahip olacağı yüzde 25'lik pay içinde İzmirli işadamları ve EGİAD üyeleri Nafiz Gönen, Aziz Demir, Cüneyt Baysak, Bertuğ Ösen, Berat Ösen, Adnan Altuğ, Levent Veryeri, Kenan Doğan, Baturalp Berberoğlu, Başar Karcıoğlu, İskender Yağmur, Olgar Erdoğanlar, Hakan Pamuk, Ayhan Nalbant, Onur Eroğlu, Baskın Kocabaş, Tolga Çayırlı, Okan Can, İlhan Bilgehan, Mustafa Kaya'nın da ortak olarak yer almak istediklerini EGİAD'a beyan ettikleri belirtildi.

Gördükleri ilgiden memnun olduklarını dile getiren EGİAD Başkanı Cemal Elmasoğlu, ortak sayılarını daha da artıracaklarını, bu konuda kapılarının tüm yatırımcılara açık olduğunu dile getirdi. Anlaşmayı yaptıkları önceki günden bu yana adeta telefonlarının susmadığını dile getiren Elmasoğlu, şunları kaydetti:

"Birçok İzmirli bu oluşuma ortak olmak için söz verirken, mevcut ortaklarda şirket içindeki paylarını artırma talebinde bulundu. Hep birlikte bu yatırımı hayata geçirecek ve İzmir'i bilim ve teknoloji merkezi yapacağız".

İkinci önemli imza bugün

C.I.COM ile EGİAD arasında Urla'da kurulacak teknokenti hayata geçirecek yatırımcı şirket için önceki gün işbirliği anlaşmasının imzalanmasının ardından bugün de projenin hayata geçirilmesi yolunda önemli bir imza daha atılacak. İYTE ile İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (İZTEKGEB) A.Ş.'ye ait Urla'daki 2 milyon 183 bin metrekarelik arazinin üs kullanım hakkının kurulacak söz konusu ortak şirkete devredilmesi için bugün bir imza töreni düzenlenecek. Teknokent bu bölgede hayata geçirilecek. İYTE Rektörü Profesör Dr.Zafer İlter ile C.I.COM Yönetim Kurulu Başkanı Alain Anrde arasındaki imza töreni saat 11.00'da Urla'daki İYTE Rektörlük binasında gerçekleşecek.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/ortaklik-icin-hareket-gectiler_63604.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!