Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Osmanlı Mimarisinde Sağlık Ocağı Yapılıyor

Kocaeli’nin Körfez ilçesine, Marmara Depremi sonrasında yapılması kararlaştırılan Osmanlı mimarisi tarzındaki sağlık ocağının inşaatına başlandı. <

Zamanb>Kocaeli’nin Körfez ilçesine, Marmara Depremi sonrasında yapılması kararlaştırılan Osmanlı mimarisi tarzındaki sağlık ocağının inşaatına başlandı.

Sağlık Bakanlığı Proje Genel Müdürlüğü tarafından Dünya Bankası kredisi ile yapılan 18 sağlık ocağından biri olan Körfez Sağlık Ocağı’nın 4,5 ayda tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi. Osmanlı mimarisine uygun olarak yapılacak sağlık ocağında aynı zamanda, Osmanlı’nın tedavi amaçlı bulundurduğu şelaleler de yer alacak. Sağlık ocağının Körfez’de büyük hizmetlere vesile olacağını belirten Körfez Belediye Başkanı Erhan Yenilmez, “Bu örnek bir sağlık ocağıdır. Bir önceki hükümet tarafından planlanan bu sağlık ocağı, Devlet Hastanesi’nden sonra en önemli sağlık kuruluşu olacaktır. 2 katlı yapılacak sağlık ocağı, aynı zamanda mimarisi ve iç dizaynı bakımından da önemlidir. 6 ayda bitirilmesi planlanan bu sağlık ocağının 4,5 ayda tamamlanması için çalışıyoruz.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/osmanli-mimarisinde-saglik-ocagi-yapiliyor_3591.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!