Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Osmanlı'dan Günümüze Ahşap Yontu Sergisi Açıldı

Sanatçı Devrim Erakalın'ın ''Osmanlı'dan günümüze ahşap yontu sergisi'' TBMM Mustafa Necati Kültür Evi'nde açıldı. Serginin açılışını yapan TBMM Kültür Sanat ve Yayın Kurulu Genel Koordinatör Yardımcısı Erbay Kücet, ahşabın Türklerin geleneğinde Selçuklulardan bu yana çok önemli bir yere sahip olduğunu ve evlerde, ibadet yerlerinde motif olarak

yapi.com.tr / AA
Osmanlı'dan Günümüze Ahşap Yontu Sergisi Açıldı

Sanatçı Devrim Erakalın'ın ''Osmanlı'dan günümüze ahşap yontu sergisi'' TBMM Mustafa Necati Kültür Evi'nde açıldı. Serginin açılışını yapan TBMM Kültür Sanat ve Yayın Kurulu Genel Koordinatör Yardımcısı Erbay Kücet, ahşabın Türklerin geleneğinde Selçuklulardan bu yana çok önemli bir yere sahip olduğunu ve evlerde, ibadet yerlerinde motif olarak kullanıldığını belirtti.
    
Sergide Erakalın, eserlerini iki ana bölümde izleyiciye sunuyor. İlk bölümde dekoratif ögelerin ağırlıkta olduğu geleneksel Türk ahşap sanatı örneklerinden tuğra, ayna, kavukluk, alem, levha ve minyatürler yer alıyor. İkinci bölümde ise geleneksel esaslı motif, desen ve kaligrafik tasarımlar, özgün ve çağdaş bir anlayışla sentezlenerek ahşap malzemede yeni arayışlar ve değerler ortaya konuluyor.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü'nde ahşap yontu dersleri vermekte olan Erakalın'ın 30. sergisi olan ''Osmanlı'dan günümüze ahşap yontu'', 17 Nisan'a kadar açık kalacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/osmanlidan-gunumuze-ahsap-yontu-sergisi-acildi_86758.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!