Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Osram, Traxon Technologies'in Tamamını Satın Aldı

Osram, 2009 yılında yüzde 51 hissesini aldığı Traxon Technologies’in kalan hisselerini de satın alarak, hızla büyüyen LED aydınlatma çözümlerindeki yerini güçlendirdi. Satın almayla OSRAM, LED aydınlatma çözümlerinde lider tedarikçilerden biri haline gelerek profesyonel LED aydınlatma pazarındaki küresel konumunu da pekiştirdi.

yapi.com.tr
Osram, Traxon Technologies'in Tamamını Satın Aldı

Büyüme ve faaliyet alanını genişletmekle ilgili özellikle son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştiren OSRAM, Traxon Technologies hisselerinin tamamını bünyesine dahil etti. LED armatürler, aydınlatma kontrol sistemleri ve mimari, mağaza, konaklama ve eğlence segmentindeki uygulamalarına yönelik LED sistemleri ve çözümleri  konularında dünyanın lider kuruluşlarından olan Traxon’un yüzde 51’lik hissesi 2009 yılında OSRAM tarafından satın alınmıştı. O tarihten bu yana 'Traxon Technologies – Bir OSRAM Şirketi' adı altında bir ortak girişim olarak faaliyet gösteren şirketin  kalan hisselerini de yüzde100 olarak bünyesine dahil eden OSRAM, LED konusundaki uzmanlığını tamamlamış oldu. Osram, en son olarak Avrupa armatür üreticisi Siteco ve aydınlatma sistemleri yazılım şirketi olan Encelium satın almalarını da gerçekleştirerek bu alanlardaki iddiasını da göstermişti.

OSRAM’ın satın alması, profesyonel LED ve aydınlatma çözümleri işini sistematik bir biçimde teknolojik ve bölgesel olarak genişletme stratejisini destekliyor. Asya, Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Amerika’daki kilit pazarlarda küresel ölçekte faaliyet gösteren Traxon’un OSRAM bünyesine geçmesiyle beraber, şirketin  bölgesel varlığı artacak, ayrıca bu bölgelerdeki faaliyetler OSRAM’ın geniş vizyonu ve yatırımları nedeniyle farklı bir boyut kazanacak.

"Traxon satınalması Osram’ın LED aydınlatma çözümlerinde liderlerden biri haline gelmesi  için çok önemli bir adım" diyen Osram Genel Aydınlatma CEO’su Klaus-Günter Vennemann, "Teknolojimizle, doğru zamanda, doğru yerde, doğru oranda ışıkla,  doğru aydınlatma sağlayacağız” şeklinde konuştu.Merkezleri Hong Kong ve Almanya’nın Paderborn kentinde bulunan Traxon Technologies, LED çözümlerini Traxon ve e:cue markaları altında pazarlıyor. Traxon Technologies çözümleri, New York’taki Worldwide Plaza ve Rio de Janeiro’daki Sugar Loaf Dağının tepesindeki 'Christ the Redeemer (İsa heykeli)' dahil olmak üzere dünya çapındaki 4.000’in üzerinde uygulama ve projede kullanılıyor.New York’taki Worldwide Plaza

ETİKETLER: firma dünyadan
http://www.yapi.com.tr/haberler/osram-traxon-technologiesin-tamamini-satin-aldi_90300.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!