Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Oto Test Merkezi Lafta Kaldı

2013 yılı Mayıs ayında Yenişehir’e müjde olarak sunulan ve o tarihten bu yana yaklaşık 9 yıl boyunca yapılmayan Oto Test Merkezi sadece lafta kaldı.

yapi.com.tr
Oto Test Merkezi Lafta Kaldı

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde, AKP iktidarının sözünü verdiği Oto Test Merkezi lafta kaldı. İktidarın verdiği sözü yerine getirmediğini belirten İYİ Parti Yenişehir ilçe Başkanı Ercan Özel, “2013 yılı Mayıs ayında iktidar partisi tarafından Yenişehir'e müjde olarak sunulan ve o tarihten bu yana yaklaşık 9 yıl boyunca yapılmayan Oto Test Merkezi sadece lafta kaldı. Yenişehir halkı olarak üzülerek görüyoruz. Yetkili makamlardan aldığımız bilgilere göre, Yenişehir'de Oto Test Merkezi Projesinin kesin olarak rafa kalktığını öğrendik.” dedi.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; Oto Test Merkezi için kamulaştırılan arazinin konumu ve yapısı da göz önüne alınarak Yenişehir'in kalkınmasına yönelik projeler için değerlendirilmesinin uygun olacağını belirten Özel, İYİ Parti olarak bizim görüşümüz bu alanın Tarımsal Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte Lojistik Merkezi olarak değerlendirilmesi gerek.” ifadelerini kullandı.

Yenişehir'in ana geçim kaynağının tarım ürünleri olduğunun altını çizen Özel şunları söyledi: “Yaklaşık 400 bin dönümlük arazide tarımsal üretim yapılan Yenişehir ovası, toprak kalitesi ve ürün çeşitliliği ile ülkemizde oldukça önemli bir yere sahip bulunuyor. Yenişehir'de üretim yapan çiftçilerimizin en büyük sorunu ise pazar sıkıntısı. Yıllar önce ilçemizde hizmet veren TAT Konserve Fabrikası üreticilerimiz için büyük bir fırsattı. Bu fabrikanın kapanması çiftçilerimizi zor durumda bırakırken istihdama yaptıkları katkı anlamında da ilçemize büyük bir yara açtı.”

“Tarımsal organize sanayi bölgesi olmalı”
“Oto Test Merkezi için kamulaştırılan 4 bin 300 dönümlük arazinin 3 bin dönümünü Tarımsal Organize Sanayi Bölgesi olarak planlanmasının önemine vurgu yapan Özel, “Eğer bu proje uygulanırsa Yenişehir'de TAT Konserve Fabrikası gibi 100 adet yeni tarıma dayalı fabrikanın yanında soğuk hava depoları ve yaş sebze meyve ihracat depoları ile entegre bir Tarımsal organize sanayi bölgesi Yenişehir'i ayağa kaldıracağı gibi binlerce Yenişehirli gencimize iş imkanı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/oto-test-merkezi-lafta-kaldi_189371.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!