Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Otoyol Gelirleri Köprüleri Solladı

Özelleştirmeleri gündemde bulunan İstanbul Boğaziçi köprüleri ile paralı otoyollar para basmaya devam ediyor. 2008 yılı Kasım ayı sonu itibarıyla İstanbul 1. Boğaziçi ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve işletmedeki paralı otoyollardan elde edilen toplam gelir 464 milyon 214 bin 236 YTL olarak gerçekleşti. Aynı dönemde paralı otoyol gelirleri köprü

Vatan Gazetesi
Otoyol Gelirleri Köprüleri Solladı

Özelleştirmeleri gündemde bulunan İstanbul Boğaziçi köprüleri ile paralı otoyollar para basmaya devam ediyor. 2008 yılı Kasım ayı sonu itibarıyla İstanbul 1. Boğaziçi ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve işletmedeki paralı otoyollardan elde edilen toplam gelir 464 milyon 214 bin 236 YTL olarak gerçekleşti. Aynı dönemde paralı otoyol gelirleri köprü gelirlerinden iki kat fazla oldu.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Kasım ayı sonu verilerine göre, İstanbul Boğaziçi köprülerinden 11 ayda geçiş yapan 133 milyon 630 bin 460 araçtan toplam 150 milyon 728 bin 262 YTL gelir elde edildi. Aynı dönemde işletmedeki paralı otoyolların toplam geliri 313 milyon 494 bin 34 bin YTL oldu ve paralı otoyollardan çift yönlü olarak geçen araç sayısı ise 153 milyon 528 bin 830 olarak gerçekleşti.

Köprü ve otoyollarından aylık 40 milyon YTL ortalama geçiş geliri hesap edildiğinde yıl sonu toplam gelirin 500 milyon YTL’yi aşması bekleniyor.

2007 yılında ise İstanbul boğaziçi ve paralı otoyollardan 522 milyon YTL gelir elde edilmişti. Köprü net gelirleri yüzde 18 oranındaki KDV ve yüzde 10 belediye payı düşüldükten sonra hesaplanırken, otoyol gelirleri ise yüzde 18 KDV düşüldükten sonra hesap ediliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/otoyol-gelirleri-kopruleri-solladi_65253.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!