Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Outlet Merkezler 2010 Yılına Damga Vuruyor

Acity Outlet Yönetim Kurulu Başkanı Birol Ceyhan, “Müşteri gezmek için ayrı, alışveriş için ayrı AVM’yi tercih ediyor. Alışverişte yeni trend outletler. Vatandaş, alışveriş ederken aynı mala daha az para verip alabileceğini öğrendi” dedi.

Hürriyet Ankara
Outlet Merkezler 2010 Yılına Damga Vuruyor

Krizin tüketici üzerindeki etkileri nedeniyle ekonomik ürünlerin, indirimlerin ve outlet merkezlerin 2010’a damgasını vurduğunu belirten Acity Outlet Yönetim Kurulu Başkanı Birol Ceyhan, “Müşteri gezmek için ayrı, alışveriş için ayrı AVM’yi tercih ediyor. Alışverişte yeni trend outletler. Vatandaş, alışveriş ederken aynı mala daha az para verip alabileceğini öğrendi” dedi.

Giyim ve gıdada iyi birer alıcı

Ankara’da farklı bir konum yakaladıklarının altını çizen Ceyhan, şunları söyledi: “Şu an itibariyle Türkiye’deki toplam AVM portföyünün sayı itibariyle yüzde 10’unu yakalayan outletler, perakendecilerin sınırlı outlet ürünü olması sebebiyle rakamsal olarak büyüyemedi. Ancak sayısal büyüme olmamasına karşın, işlem hacmi olarak outletler iyi bir grafik yakaladı. AVM olgusu içinde artık birde outlet mantığı oluştu. Ankaralı vatandaşlarımızın giyim ve gıdada iyi birer alıcı olduğunu biliyorduk. Yatırımlarımızı ve hesaplarımızı hep bu çizgi üzerinden yaptık. Hangi müşteri grubunda olursa olsun, kimse bir malı daha pahalıya almak istemez. Kadınlar ve gençler alıştıkları, güvendikleri alışveriş merkezlerini daha çok tercih ediyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/outlet-merkezler-2010-yilina-damga-vuruyor_77882.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!