Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Oyak: İsdemir'e 1.4 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacağız

Oyak Genel Müdür Yardımcısı Aydın Müderrisoğlu, bu yıl İsdemir'e 800 milyon dolarlık yatırım öngörüldüğünü, gelecek yılla birlikte toplam 1.4 milyar dolarlık yatırım hedeflendiğini bildirdi.

Milliyet Gazetesiürkiye'de arz açığı olan yassı mamul alanında üretim yapacak olan Hatay'ın İskenderun ilçesinde kurulu İsdemir'de gerekli yatırımların gelecek yıl tamamlanması hedefleniyor. Oyak Genel Müdür Yardımcısı Aydın Müderrisoğlu, bu yıl İsdemir'e 800 milyon dolarlık yatırım öngörüldüğünü, gelecek yılla birlikte toplam 1.4 milyar dolarlık yatırım hedeflendiğini bildirdi. İsdemir için şimdiye dek 1 milyar dolarlık yatırım yapıldığını anlatan Müderrisoğlu, toplamda yapılacak 2.4 milyar dolarlık yatırımla birlikte 2008 yılında yatırımın tamamlanmasını öngördüklerini vurguladı.

14 bin 500 çalışan var
İsdemir'de yatırım tamamlandığında en az 3.5 milyon tonluk bir yassı mamul üretim kapasitesine ulaşılacağını belirten Müderrisoğlu, sıvı demir ve çelik üretiminin de 5.5-6 milyon ton olacağını bildirdi.

Aydın Müderrisoğlu, İsdemir'de 6 bin 960'ı kadrolu olmak üzere taşeronlarla birlikte 14 bin 500'ün üzerinde çalışan bulunduğunu da söyledi.
İsdemir, yassı ürüne geçişin sağlanması, ürün kalitesi ve verimliliğin yükseltilmesi, maliyetlerin düşürülmesi amacıyla Şubat 2002'de Erdemir'e devredilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/oyak-isdemire-1-4-milyar-dolarlik-yatirim-yapacagiz_50866.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!