Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Özçe Demir Çelik'ten 7 Milyon Dolara Sac İşleme Merkezi

Demir-çelik ticareti yapan Özçe Demir Çelik Limited Şirketi, 4. Sanayi Sitesi'nde 7 milyon dolara mal olacak sac işleme merkezi kuruyor. Sek

Dünyab>Demir-çelik ticareti yapan Özçe Demir Çelik Limited Şirketi, 4. Sanayi Sitesi'nde 7 milyon dolara mal olacak sac işleme merkezi kuruyor.

Sektörde 1975 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini anlatan Özçe Demir Çelik Genel Müdürü Ali Özbaş, "O yıllarda Salihli'de demir-çelik ticareti yapıyorduk. 1992'de İzmir'e taşındık. 2000 yılında ithalat yapmaya başladık. Bu yıl içinde de üretim devreye girdi. Şu an Işıkkent'teki merkezimizde sac işleme hizmeti veriyoruz. Fakat bu çalışmayı 4. Sanayi Sitesi'nde yapımı süren ve yıl sonunda devreye alacağımız yeni tesisimizde sürdüreceğiz. Burası sac işleme merkezi olarak hizmet verecek" diye konuştu.

Yapımı süren tesisin 14 bin metrekare alan üzerinde bulunacağını ifade eden Özbaş, şöyle devam etti:

"Burada beyaz eşya, otomotiv yan sanayii gibi sektörlere yönelik çok hassas kesilmiş sac ürünleri üreteceğiz. Burası yıl başında üretime başlayacak ama tesisin tamamlanması 2005 sonunu bulacak. Tesis tamamlandığında 7-8 milyon dolara mal olacak. Kesim hizmetinden sonra kaynak, boyama gibi bölümler devreye girecek. Bunlar işin içine girince 14 bin metrekarelik alanın yetmeyeceğini düşünüyoruz. İTOB Organize Sanayi Bölgesi'nde 10 bin metrekarelik yerimiz bulunuyor. Ayrıca Ege Serbest Bölgesi'nde bir proje düşünüyoruz. Bunlar, ülke ekonomisinin durumuna göre en kısa zamanda hayata geçecek."

Şu an sadece yurtiçine satış yaptıklarını belirten Özbaş, "Yurtdışına açılmak için fuarlara katılacağız. Yeni yatırımlarımız devreye girdikten sonra ihracat ağırlıklı bir sistem kuracağız. İTOB Sanayi Sitesi ve Ege Serbest Bölgesi'nde kuracağımız tesisler tamamen yurtdışına yönelik çalışacak. Kanada'dan çok hassas kesim yapan bir makine getireceğiz. Bu makine hassas olduğu gibi seri kesim yapacağı için maliyetler düşecek" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ozce-demir-celikten-7-milyon-dolara-sac-isleme-merkezi_10551.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!