Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Özelleştirme İdaresinden Yeni İhaleler

ÖİB, ÖZELLEŞTİRME KAPSAM VE PROGRAMINDA BULUNAN 3 ŞİRKETTEKİ KAMU PAYLARI İLE 2 KURULUŞA AİT 5 İŞLETME VE 4 LİMANIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ AMACIYLA İHALE

NTV-MSNBCÖİB, ÖZELLEŞTİRME KAPSAM VE PROGRAMINDA BULUNAN 3 ŞİRKETTEKİ KAMU PAYLARI İLE 2 KURULUŞA AİT 5 İŞLETME VE 4 LİMANIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ AMACIYLA İHALE AÇIYOR.
ÖİB‘den yapılan yazılı açıklamaya göre, Taksan, Gerkonsan ve Tügsaş‘ın bağlı ortaklığı İgsaş İstanbul Gübre Sanayi A.Ş‘de bulunan idare hisselerinin “blok satış“ yöntemiyle, SEKA‘ya ait Afyon, Balıkesir, Çaycuma ve Kastamonu İşletmelerinin “varlık satışı“ ile özelleştirilmesi amacıyla, 16 Eylül tarihinden itibaren verilecek ilanlarla ihaleye çıkılacak.
Aynı tarihte T. Zirai Donatım A.Ş‘ye ait Traktör ve Tarım Makinaları İşletmeleri “varlık“ satışı ile, T. Denizcilik İşletmelerine ait Çeşme, Dikili Kuşadası ve Trabzon Limanları 30 yıl süreyle işletme hakkı verilmesi ile bu limanların envanterinde kayıtlı makina, ekipman, demirbaş, yedek parça, kara ve deniz taşıtları ve benzerinin de “satış“ yöntemiyle özelleştirilmesi için ilana çıkılacak.

İHALELER NASIL GERÇEKLEŞTİRİLECEK?
İhaleler, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek.
İhale komisyonlarınca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma ile sonuçlandırılabilecek.
Satışa konu şirket hissesi, işletmeler ve/veya limanlardan birine teklif verilebileceği gibi birden fazla şirket hissesi, işletme ve/veya liman için de ayrı ayrı teklif verilebilecek. Teklifler, ABD Doları olarak alınacak ve ihale ABD Doları cinsinden sonuçlandırılacak. İhale bedeli olarak belirlenen tutar peşin veya vadeli olarak ödenebilecek, satış bedelinin tamamının peşin olarak ödenmesi halinde yüzde 10 indirim uygulanacak. İhaleler için son teklif verme tarihi 11 Kasım 2002 olarak belirlendi.

VADELİ ÖDEMEDE 2 SEÇENEK
İhale bedelinin vadeli ödenmesi durumunda ise 2 seçenek sunulacak. İhale bedelinin asgari yüzde 20‘si sözleşme tarihinde peşin, kalan kısım azami 6 ayda bir ödeme yapmak kaydıyla en çok 48 ayda eşit taksitlerle, peşinat ödenmemesi durumunda ise azami 6 ayda bir ödeme yapmak kaydıyla en çok 30 ayda eşit taksitlerle bakiye anapara üzerinden ödeme tarihleri itibariyle hesaplanacak vade farklarıyla birlikte ödeme yapılabilecek.
Taksan, Gerkonsan ve Tügsaş'ın bağlı ortaklığı İgsaş İstanbul Gübre Sanayi A.Ş'de bulunan idare hisselerinin "blok satış" yöntemiyle, SEKA'ya ait Afyon, Balıkesir, Çaycuma ve Kastamonu İşletmelerinin "varlık satışı" ile özelleştirilmesi amacıyla, 16 Eylül tarihinden itibaren verilecek ilanlarla ihaleye çıkılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ozellestirme-idaresinden-yeni-ihaleler_1720.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!