Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Özelleştirmeler Devam Edecek!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik dağıtım özelleştirmelerinin ardından kamuya ait elektrik üretim tesislerinin özelleştirilmesine devam edileceğini söyledi.

yapi.com.tr/AA
Özelleştirmeler Devam Edecek!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Stratejik Yönetim ve İstatistik Sistemi (ESİS) Projesi'nin tanıtım toplantısı çıkışında bir basın mensubunun, ''Özelleştirme İdaresi Başkanlığı verilerine göre bu yıl 3,5 ayda 5,7 milyar dolarlık özelleştirme yapıldı, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' şeklindeki sorusu üzerine Bakan Taner Yıldız, 2013 yılı özelleştirme rakamlarının özelleştirme hedeflerinin biraz üzerinde gerçekleştiğini, son 2 yılı telafi etmek açısından da bunun sevindirici olduğunu söyledi. Elektrik dağıtımında 2005 yılında başlayan özelleştirme sürecine kararlılıkla devam edildiğini kaydeden Yıldız, ''Temenni ederiz ki yatırımcılarımız bu verdikleri tekliflerin arkasında dururlar'' dedi.

Dağıtımın ardından elektrik üretim tesislerinin özelleştirilmesine geçileceğini anlatan Bakan Yıldız, rehabilitasyona ihtiyaç olan tesislerin özelleştirilmesine öncelik verileceğini bildirdi. Yıldız, ''Atatürk Barajı, Keban Barajı gibi büyük rezervuarlı hidrolik santrallerimiz ise özelleştirme dışında kalacak. Özel sektör eliyle oluşan fiyatlara zaman zaman vatandaş lehine katkı koymak için böyle bir yapıyı her zaman muhafaza edeceğiz'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ozellestirmeler-devam-edecek-_106101.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!