Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Özgörkey Grubu, Spor ve Eğlence Merkezi Kuracak

İzmir'in köklü ailelerinden Özgörkey ailesi, İzmir'de sportif faaliyetlere yönelik bir eğlence merkezi kuracak. Proje çalışmalarına başladık

Dünyab>İzmir'in köklü ailelerinden Özgörkey ailesi, İzmir'de sportif faaliyetlere yönelik bir eğlence merkezi kuracak.

Proje çalışmalarına başladıklarını belirten Özgörkey Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özgörkey, yaz sonuna doğru yatırıma başlamayı planladıklarını söyledi.
Çankaya'daki 1500 metrekarelik bir arsaları olduğunu belirten Özgörkey, "Bu arsaya çok katlı bir otel yapmak için 13 yıldır uğraşıyoruz. Ancak imar izni konusunda sorun yaşadığımız için bu projemizi hayata geçiremedik. Bu süre zarfında yatırım şevkimiz kırıldı. Ama üzerine yapılacak yapıdan çok daha değerli olan bu arsayı değerlendirmek istiyoruz. Bu nedenle de buraya sportif faaliyetlerin ağırlıklı olacağı bir eğlence merkezi kurmaya karar verdik. Şu anda farklı şirketlere projeler hazırlattırıyoruz. Bu projelerden birini seçerek burada yatırıma başlayacağız" dedi.

5 milyon dolarlık yatırım

Bu yaz sonuna kadar yatırıma başlamayı planladıklarını belirten Özgörkey, 1500 metrekarelik bu arsa üzerinde 4 katlı olarak planladıkları eğlence merkezinin yaklaşık 5 milyon dolara malolmasını beklediklerini söyledi. Kuracakları eğlence merkezinde çeşitli spor aktivitelerinin yapılacağını anlatan Özgörkey, merkezde ayrıca sinema ve restoranların da bulunacağını ifade etti.

Gıdada kapasite artırımı

Torbalı'da kurdukları ve dondurulmuş gıda üretimi konusunda faaliyet gösteren Özgü Özgörkey AŞ'nin de bu yıl kapasite artırıcı yatırımlar yapacağını açıklayan Özgörkey, "Bu amaçla 7 milyon dolarlık bir yatırım teşviki aldık. Başta sebze-meyve hatları olmak üzere üretim kapasitemizi artırıcı yatırımlarımız yıl boyunca sürecek" dedi.

Ekonominin gidişatından memnun olduğunu belirten Özgörkey, "Ben hep iyimser olmaya, umudumu yitirmemeye çalıştım. Hâlâ da umutluyum. Yılın ilk 3 ayındaki durgunluğun, Irak Savaşı'nın da bitmesiyle birlikte yerini canlanmaya bıraktığını görüyorum. Özellikle faaliyet gösterdiğimiz otomotiv ve gıda sektörlerinde bu canlanmayı daha net görebiliyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ozgorkey-grubu-spor-ve-eglence-merkezi-kuracak_4293.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!