Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Pakistan Telekomu'nu Telesis Yapılandıracak

Kırsal alan telekomünikasyon yapısını güçlendirmeye başlayan Pakistan Telekomu'na teknoloji transferi Türkiye'den gerçekleştiriliyor. İlk ad

Dünyab>Kırsal alan telekomünikasyon yapısını güçlendirmeye başlayan Pakistan Telekomu'na teknoloji transferi Türkiye'den gerçekleştiriliyor.

İlk adım olarak Pakistan'da açılan kırsal alan telefon santrali ihalesini kazanan Telesis firması, Pakistan Telekom ile ikinci anlaşmayı da imzaladı. Pakistan'da kırsal alan iletişimine yönelik alt yapı için gerekli cihazlar gönderilmeye başlandı. İlk olarak 250 adet santral ihraç ettiklerini belirten Telesis Yönetim Kurulu üyesi Dr. Hüsnü Tokmen, yapılan ikinci anlaşmayla, mayıs ayından itibaren daha büyük sistemlerin Pakistan'a kurulmasına başlandığını söyledi.

E-iş stratejileri ve AR-GE çalışmalarıyla pazarda aranan noktalara yaklaşıldığına değinen Tokmen, son iki yıl içerisinde Pakistan'da telekomünikasyon pazarındaki paylarının yüzde 50'nin üzerine çıktığı belirtti. İhraç edilen santrallerle ilgili bilgi veren Tokmen, PX24 ortaboy kırsal alan telefon santrallerinin modüler ve esnek yapılarının, radyolinklerle birlikte kullanılmasıyla Pakistan'ın engebeli yapısı göz önüne alındığında en uygun ve kolay iletişim imkanı sağladığını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pakistan-telekomunu-telesis-yapilandiracak_4295.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!