Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Pamucak'a 30 Bin Turist

Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür, Efes Koruma Amaçlı İmar Planı için yetki aldıklarını, Pamucak İmar Planı'nın da onaylandığını belirtti.

Cumhuriyet Gazetesielçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür, Efes Koruma Amaçlı İmar Planı için yetki aldıklarını, Pamucak İmar Planı'nın da onaylandığını belirtti. Ülgür, "Beş yılda Pamucak'taki yatak sayımız 6 bin 500'den 30 bine çıkacaktır. Üç büyük golf alanı, yeni otel, motel ve tatil köyleriyle günde 30 bin turisti ağırlayabileceğiz" dedi.

Selçuk'un planlı biçimde büyüdüğünü dile getiren Ülgür, "Selçuk'ta turizmin nerede yapılacağı, tarım amaçlı sanayi tesislerinin nereye kurulacağı, konutlaşmanın hangi bölgede yoğunlaşacağı artık belirginleşti. Efes Koruma Amaçlı İmar Planı tamamlandığında antik kentin sınırları kesinleştirilerek, Efes alt ve üst kapılarında esnafımızın durumuyla ilgili tartışmalar sona erecek. Turizm bölgesi ilan edilen Pamucak'ta da imar planı onayı tamamlandı, bakanlık tarafından arazi tahsisleri yapılmaya devam ediliyor. Bazılarının aleyhte çabalarına rağmen en kısa zamanda bu bölgede turizm yatırımlarına başlanacak" diye konuştu.

Efes için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile 5 yıllık sözleşme imzalayarak yetki aldıklarını dile getiren Ülgür, ilçenin artık turizm yatırımlarına açıldığını vurguladı. İlçeyi "parlayan yıldız" diye nitelendiren Ülgür, İzmir Büyükşehir Belediyesi'yle yaşanan "sınır tartışmasını" şöyle değerlendirdi:

"İçinde Selçuk'un olmadığı İzmir'in turizm kenti olması mümkün değildir. Selçuk dahil değilse, İzmir'in bir turizm kenti olma vizyonu ne bugün, ne de gelecekte olacaktır. Selçuk Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dışında belediye hizmetlerini veren, demokrasisi gelişmiş, kendisi gelişmiş bir ilçe olarak Kuşadası'yla, Tire'yle, çevresindeki ilçe ve yerleşimlerle kendi rekabetini yaparak yoluna devam edecek ve gelişmesini tamamlayacak bir ilçedir."

Ülgür, yaptıkları plan çerçevesinde önümüzdeki dönemde yapılacak imar uygulamalarını şöyle anlattı:

"Artık Selçuk'un önü açılmıştır. Tariş bölgesinde 630 hektarlık alanda, Tarımsal Nitelikli Sanayi Alanı bu yıl içinde belediyemiz tarafından yapılaşmaya açılacaktır. Burada kamulaştırma için 10 milyon YTL harcanacak. Yediye yakın yatırımcı belediyemizin, plan çalışmalarının, alt yapı çalışmalarının bitmesini beklemektedir. Şu anda Selçuk'ta Pamucak bölgesinde 6 bin 500 beş yıldızlı yatağımız var. Buradaki yatak sayımız 30 bine çıkacaktır. Üç büyük golf alanı, yeni otel, motel ve tatil köyleriyle günde 30 bin turisti ağırlayabileceğiz. Artan turist sayısı, artan çalışan sayısı Selçuk'taki tüm esnafımızın ekonomik faaliyetini artıracaktır. Bu konuda hafta yoktur ki belediyemize yatırımcı ziyareti, bilgi istenmesi ile ilgili bir ziyaret yaşamayalım. İlgi odağıyız. Selçuk'ta esnafın, çiftçinin, turizmcinin, işsiz gençlerimizin yüzü bu projelerimizle gülecektir."

İlçede toplu konut yapımı için TOKİ'yle görüşmelerin sürdüğünü belirten Ülgür, Selçuk'un bundan sonraki konutların Şirince tarafındaki Kartalkaya Dağı'nın eteklerinde yapılacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pamucaka-30-bin-turist_59534.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!