Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Pamukkale İçin Oy Ver Çağrısı

Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, dünyanın yeni yedi harikasının belirlenmesi için internette yapılan oylamada son günlere gelindiğini belirtti.

Hürriyet Gazetesi
3 Pamukkale İçin Oy Ver Çağrısı

Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, dünyanın yeni yedi harikasının belirlenmesi için internette yapılan oylamada son günlere gelindiğini belirtti.

İsviçreli New7Wonders Vakfı, dünyanın yeni yedi doğa harikasını, internet üzerinden yapılan oylama ile seçmeye başladı. Türkiye’den Kapadokya ile Pamukkale, dünyanın yeni yedi doğal harikasından birine aday gösterildi. 2.5 yıl önce başlanan oylamada son günlere yaklaşırılırken, Pamukkale 145’nci sıraya geriledi.

Bir ara 44’üncü sıraya kadar yükselen Pamukkale’nin gerilerde kalması üzerine 31 Aralık’ta sona erecek oylama öncesi AKP Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, yazılı açıklama yaptı, Denizlililer’i oylamaya katılmaya davet etti. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Erdoğan, "Valilik ve belediye geçen yıl afişler astırdı, nasıl oy kullanılacağı resmi internet sitelerinden anlatıldı, oy kullanma kılavuzları hazırlandı. Pamukkale o dönem 44. sıraya yükseldi. Ancak oylamanın sonlanmasına iki hafta kala, 145. sıraya geriledi" dedi.

Pamukkale’nin ilk 20’ye sokulabileceğini belirten Erdoğan, şu görüşü dile getirdi:

"31 Aralık’ta sona erecek olan bu oylamada en çok oy alan 21 doğa harikası finale kalacak. Bunların arasından da dünyanın yeni yedi harikasının belirlenmesi için 2010’a kadar oylamaya devam edilecek. Son haftaya girmiş olan oylamada tüm Denizliler tek yürek olmalıyız. Kalan sürede Pamukkale’yi ilk 20’ye hep beraber sokabiliriz. Dileğimiz tüm Denizlililer ve hatta Türkiye’deki tüm vatandaşlarımızın beyaz cennetimizi desteklemeleridir. Oylama için yapılması gereken www.new7wonders.com internet adresine ulaşarak başta Pamukkale, Springs (Turkey) olmak üzere yedi farklı adayı seçmektir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/pamukkale-icin-oy-ver-cagrisi_65354.html

Read Comment Section
3 Yorum Yorum Yaz
  • pamukkale dünyanın en güzel turistik yerlerinden biridir YANITLA
  • pamukkalenin seçilmesi denizliye büyük bir iyilik olur. YANITLA
  • pamukkale'nin olması denizli ve diğer çevrelere çok faydalı olur YANITLA
3 yorumdan 3 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!