Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Pamukkale Üniversite Hastanesi’nin İklimlendirme Tercihi Clivet Oldu

Farklı iklimlendirme ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunan, Form Endüstri Ürünleri’nin 13 yıldır Türkiye’de temsilciliğini sürdürdüğü Clivet, referanslarına Pamukkale Üniversitesi’ni ekledi.

yapi.com.tr
Pamukkale Üniversite Hastanesi’nin İklimlendirme Tercihi Clivet Oldu

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Kamu Binalarında Enerji Verimliliği (KABEV) Projesi kapsamında Denizli’de bulunan 182.773m2 alanda kurulu Pamukkale Üniversitesi LOT-1 ve 39.000m2 alanda kurulu Pamukkale Üniversitesi Eğitim ve Mühendislik Fakültesi LOT-2 binalarının enerji verimliliği projelerinde Clivet’in yüksek verimli ısı pompaları ve soğutma grupları kullanıldı.

400 yataklı hastane, Onkoloji Hastanesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Meslek Okulu, Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları, Rektörlük Binası ve Yemekhane binalarının tamamında toplam 23.5 MW kapasiteye sahip 24 adet Eurovent sertifikalı Clivet multifonksiyonel ısı pompaları ve yeni nesil R513A gazlı Clivet VFD vidalı soğutma grupları tercih edildi.

Clivet multifonksiyonel (MF) ısı pompası; aynı anda bağımsız olarak soğuk ve sıcak su üretimi sağlarken bu esnada kendi içinde yüzde 100’e kadar ısı geri kazanımı yaparak maliyetsiz ısıtma ve/ veya soğutma sağlıyor. Eş zamanlı kullanımda 7,83 ‘e varan toplam verimlilik değerleri ile ön plana çıkan MF ısı pompaları aynı anda ısıtma ve soğutma ihtiyacı bulunan farklı mahallerin ihtiyacını tek bir ünite ile maksimum verimlikte karşılıyor.

Kompakt tasarım, 7 üniteye kadar kaskat sistem ve modüler bağlantı özellikleriyle ilgi gören Clivet; hava soğutmalı full Inverter vidalı kompresörlü soğutma grupları yüksek sezonsal verimlilik değerlerine sahip olup 5,40 üzerinde verimlilik değerleri sağlıyor. Ayrıca yeni nesil ekolojik soğutucu akışkan R513A kullanımı sayesinde minimum CO2 salınımı yapıyor.

 

*

Form Şirketler Grubu Hakkında

1965 yılında kurulan Form Şirketler Grubu, grup bünyesinde yer alan 4 bağımsız firmasıyla merkezi, bireysel iklimlendirme ve endüstriyel uygulamalar alanında, yaşam kalitesini arttıracak cihazların üretim, satış ve satış sonrası faaliyetlerini sürdürmekte; rezidanslardan otellere, okullardan hastanelere her tür bina, iş merkezi, fabrika ve alışveriş merkezleri için iklimlendirme sistem çözümleri sunmaktadır.

Form Şirketler Grubu’nun merkez ofisi Maslak İstanbul'dadır. Ankara, Antalya, Adana, İzmir ve Bursa’da bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Klima faaliyetlerinde merkezi klima sistemleri, VRF, split ve multi split klima cihazları temin eden Form Şirketler Grubu, aynı zamanda yerli imalat olarak günışığı aydınlatma sistemleri, doğal havalandırma-duman tahliye üniteleri, evaporatif soğutucular, fancoiller, ısı pompaları ve imzalanan lisans anlaşması kapsamında Lennox marka paket klimalar üretmektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pamukkale-universite-hastanesinin-iklimlendirme-tercihi-clivet-oldu_201054.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!