Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Parkın İçindeki Sahneye Talibiz

Devlet Tiyatroları, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden yapılandırılan Gençlik Parkı içinde bulunan tiyatro salonuna talip oldu. Devlet Tiyatroları Genel Müdür Lemi Bilgin, sahnenin verimli kullanılmasının önemine işaret ederek, Büyükşehir Belediyesi ile sahnenin Devlet Tiyatroları tarafından kullanılabilmesine ilişkin bir protokol

Hürriyet Gazetesi
Parkın İçindeki Sahneye Talibiz

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, Gençlik Parkı içinde bulunan tiyatro salonuna talip oldukların açıkladı. Bilgin, Büyükşehir Belediyesi ile bir protokol imzalayacakları söyledi.

Devlet Tiyatroları, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden yapılandırılan Gençlik Parkı içinde bulunan tiyatro salonuna talip oldu. Devlet Tiyatroları Genel Müdür Lemi Bilgin, sahnenin verimli kullanılmasının önemine işaret ederek, Büyükşehir Belediyesi ile sahnenin Devlet Tiyatroları tarafından kullanılabilmesine ilişkin bir protokol imzalayacakları söyledi.

Sahneyi çok beğendik

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz Pazar günü Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden yapılandırılan Gençlik Parkı’nı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte gezdiklerini söyledi. Gençlik Parkı’nda bir de tiyatro salonu inşa edildiğini belirten Bilgin, sahneyi çok beğendiğinin altını çizdi.

Sahne yeni ve güzel

"Ancak önemli olan, sahnenin verimli kullanımı" diyen Bilgin, "Biz o sahneyi beğendik, yeni ve güzel bir sahne. Ancak iyi ve verimli kullanılması gerekir. Oranın Ankaralı sanatseverlere kazandırılması gerekir" diye konuştu.

Belirli günlerde kullanmak istiyoruz

Yeni bir sahne yapılmasının kendisinin olduğu kadar sanatçıları da heyecanlandırdığını ifade eden Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, Gençlik Parkı’ndaki sahneyi de belirli günlerde kullanmak istediklerini söyledi.

Sanat sezonu

Bilgin bu nedenle önümüzdeki günlerde Büyükşehir Belediyesi ile sahnenin belirli günlerde Devlet Tiyatrolarınca kullanabilmesi için protokol imzalayacaklarını açıkladı. Söz konusu sahnenin Devlet Tiyatrolarının büyük sahnelerine denk bir yapıda olduğunu da belirten Bilgin, burada sanat sezonu programı içinde yer alan oyunların temsil edileceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/parkin-icindeki-sahneye-talibiz_69434.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!