Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Patinajların Olması Doğal

2010 Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, 2010 Ajansı’nın çalışmalarına yönelik yağma iddialarını yanıtladı. Avdagiç, çalışmalara yönelik eleştiriler sıralanırken, reddedildiği halde kabul edilmiş gibi yansıtılan projeler için, "Bizim içimizde çok yetkin kuşlarımız var. Bu kuşlar her yere girebiliyor ve aldıkları bilgileri gerekli yerlere

Milliyet Gazetesi
Patinajların Olması Doğal

2010 Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, 2010 Ajansı’nın çalışmalarına yönelik yağma iddialarını yanıtladı. Avdagiç, çalışmalara yönelik eleştiriler sıralanırken, reddedildiği halde kabul edilmiş gibi yansıtılan projeler için, "Bizim içimizde çok yetkin kuşlarımız var. Bu kuşlar her yere girebiliyor ve aldıkları bilgileri gerekli yerlere konup aktarabiliyor. Buradaki değişik aşamalardan geçen projelerin ara kademelerini karar diye algılıyor ve öyle yansıtıyorlar" dedi.

Avdagiç, Habertürk’te çıkan 'yağma' haberi konusunda şunları söyledi: "Orhan Pamuk’un müzesini, Atıf Yılmaz stüdyosunu desteklemek mi, Tayfun Talipoğlu’nun reddedilen projesi mi yağma? İnsanda biraz us, ar olur. Kimsenin bizi bu kadar ucuzca lekelemeye hakkı yok. Gerekirse hukuki süreç hakkımızı da saklı tutuyoruz. Böyle mekanizmalarda somut, saptanmış suiistimal olmadığı sürece birtakım patinajların olması doğaldır."

Avdagiç, eleştirilen projelerden  Şehzade Mehmet’in 52 gün süren sünnet şenliğini anlatan Surname-i Humayun’un anlatılacağı 'Kayıp Şehzade Harikalar Diyarında' adlı belgesel projesi için, "Osmanlı tarihiyle ilgili çekilmiş Malkoçoğlu filmleri dışında başka filmlerimiz yok. Osmanlı tarihiyle ilgili bir algı eksikliğimiz var. O nedenle bu belgesel önemli" dedi.

Emrah Yücel’in dünyaca ünlü yönetmenlere çektirilecek, 'İstanbul On My Mind' filmi de 2010’a başvurmuş ve Ajans’tan 9 milyon dolarlık bir bütçe istemişti. Avdagiç projenin gerçekleşememesine dair "Tevdi ettiğimiz kaynağı garanti altına almak zorundayız" diyerek Yücel teminat gösteremediğini, bahsettiği yönetmenlerle ön anlaşma yapamadığını söyledi.

Soysal’ın iddialarına yanıt

Avdagiç ayrıca İstanbul Milletvekili Çetin Soysal’ın iddialarına da ş yanıt verdi: "Avrupa Gençlik Parlamentosu’nun projesine dair bir açıklama yaptı. Ama bu reddedilen bir proje. Ayrıca müze eğitimi için 626 bin 636 TL istendiği ama bizim 2 milyon 132 bin 772 lira ödemek istediğimizi söyledi . Böyle şey olabilir mi? Reddedilen bir proje bu da."

http://www.yapi.com.tr/haberler/patinajlarin-olmasi-dogal_73647.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!