Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Paulson: Krizi Atlatmak İçin Mortgage Devleri Kurtarılmalı

ABD Hazine Bakanı Henry Paulson, konut piyasasındaki düşüş sona erene kadar finans piyasalarında gerginliğin süreceğini söyledi ve ABD ekonomisinin toparlanması için mortgage finansman şirketlerinin sağlığının çok önemli olduğunu belirtti.

Hürriyet Gazetesi
Paulson: Krizi Atlatmak İçin Mortgage Devleri Kurtarılmalı

ABD Hazine Bakanı Henry Paulson, konut piyasasındaki düşüş sona erene kadar finans piyasalarında gerginliğin süreceğini söyledi ve ABD ekonomisinin toparlanması için mortgage finansman şirketlerinin sağlığının çok önemli olduğunu belirtti. New York Public Library’de konuşan Paulson, piyasa çalkantısıyla ilgili çabaların biraz daha zaman alacağı uyarısında da bulundu.

Yeni engeller çıkabilir

Paulson, "Piyasalarımız düz bir çizgide ilerlemeyecek, yol boyunca yeni engeller bekleyebiliriz. Konut piyasası daha fazla istikrar kazanana kadar finans piyasalarımızda gerginliğin bir miktar daha devam etmesini bekleyebiliriz" dedi. Kongreden, Bush yönetiminin hazırladığı, mortgage devleri Fannie Mae ve Freddie Mac’i kurtarma planını onaylamalarını isteyen Paulson, şirketlerin çalışmalarını sürdürebilmek için gereken sermayeye ulaşmasının ve halkın güvenini tekrar kazanmasının çok önemli olduğunu belirtti.

İyileşme zaman alacak

Paulson, sözlerini şöyle sürdürdü: "Freddie ve Fannie’nin mortgage’ı finanse etmesine şimdi her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Emlak piyasasının rayına oturtulması ve finans piyasasındaki belirsizliklerin giderilmesi sürecinin hızı, bu şirketlerin faaliyetlerini sürdürebilmesine bağlı." Paulson, iyileşme sürecinin zaman alacağını ve emlak piyasasında istikrar sağlanana kadar mali piyasalardaki gerginliğin süreceğini sözlerine ekledi.

Henry Paulson, güçlü bir doların ABD’nin çıkarları açısından çok önemli olduğunu söyledi. Paulson, New York Public Library’deki konuşmasını bitirirken, ABD ekonomisinin temelindeki güçlülüğün döviz piyasalarına yansıyacağına dikkat çekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/paulson-krizi-atlatmak-icin-mortgage-devleri-kurtarilmali_62756.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!